pomoc Motywacja i humor

Hasło to z pewnością można przypisać do wielu organizacji oraz osób koordynujących inicjatywami non profit. Wiele z nich poświęca cały swój czas i energię na pomoc innym, słabszym, którzy sami nie radzą sobie z codziennymi sytuacjami.

O bogactwie człowieka nie świadczy to, ile ma w portfelu, ale jak wielkie serce ma dla innych ludzi. Przykładem takich działań, a także inspiracją dla wielu osób jest poniższe wideo. Ten eksperyment pokazuje, że ci, którzy mają niewiele, chętnie dzielą się z innymi.

Początkowo wiele osób z pewnością pomyśli o tym, jak dziwna byłaby sytuacja, w której ktoś podchodzi do naszego stolika podczas naszego posiłku. Często tak bardzo koncentrujemy się na danym momencie, że trudno nam spojrzeć szerzej i wyjść poza ramy tego, co dzieje się w konkretnej chwili. Osoby, dla których ważne jest to, by po prostu żyć, myślą mniej skompikowanymi kategoriami, a w drugim człowieku widzą równego sobie. Nie oceniają i nie czują się lepsi. Drobne gesty są równie ważne, jak wielkie czyny.

Nawet niewielkie rzeczy robią wielką różnicę – warto pamiętać o tym na co dzień, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy modna jest pogoń za sukcesem. Często umyka nam to, co jest najważniejsze.

Spotkaliście się z podobnymi przykładami? Znacie osoby, które poświęcają całą swoją energię, aby innym żyło się dobrze?

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również