jak poprawić sobie humor Motywacja i humor

Z pewnością lubisz spędzać czas z osobami pozytywnie nastawionymi do życia i cieszącymi się każdą chwilą. Każdy z nas może stać się właśnie taką osobą – wystarczy dzielić się dobrocią. Działając na rzecz innych, zapewnimy sobie stałe zadowolenie, odprężenie i poczucie radości. Wystarczy kierować się znaną wszystkim zasadą: “Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”.

Nie chodzi o dokonywanie cudów czy o nadludzki wysiłek – wystarczą drobne gesty, które często nic nie kosztują, a innym mogą przynieść mnóstwo radości. Wiesz z pewnością, że szczęścia nie można kupić – to coś co dostajemy za darmo.

Okazuje się jednak, że pieniądze mogą przynieść szczęście – wystarczą naprawdę niewielkie kwoty:

Zaskoczony?

Co możesz zrobić na co dzień, aby umilić dzień drugiej osobie? Przygotowaliśmy kilka prostych i sprawdzonych sposobów na zwiększenie ilości endorfin, fruwających w powietrzu!

1. Uśmiechnij się do pierwszej napotkanej osoby. Nie ważne czy jest to członek rodziny, czy przypadkowa osoba na ulicy. Boisz się, że zostaniesz źle odebrany? Niepotrzebnie! Uśmiech łagodzi obyczaje!
2. Zrób komuś dobrą kawę lub herbatę (pssst… sobie też możesz). To drobny gest, ale może poprawić humor na cały dzień, szczególnie gdy zrobisz to rano i znajdziecie chwilę na wspólną rozmowę.
3. Powiedz komplement wybranej osobie. Wystarczy kilka słów, aby zmienić dzień i nastawienie drugiej osoby.
4. Odwiedź zwierzaki w schronisku. Zanieś karmę, wyprowadź psy na spacer, wyczyść im kojec… Jest wiele możliwości, aby pomóc. Nie tylko poprawisz samopoczucie zwierzaków, ale też odciążysz pracowników schroniska od codziennych obowiązków.

pies ze schroniska5. Zabierz bliską osobę na spacer. Dotlenicie komórki, rozruszacie mięśnie i poprawicie sobie humor. Poza tym, wspólnie spędzone chwile zawsze są ważne i łączą ludzi.
6. Pomóż sąsiadowi w codziennych czynnościach. Zrób zakupy, wynieś śmieci, zawieś obraz, przykręć poluzowane drzwiczki od szafki kuchennej, ugotuj obiad, wyprowadź psa lub po prostu… porozmawiaj z nim chwilę. Każdy gest ma znaczenie!
7. Odwiedź kogoś, z kim dawno się nie widziałeś. Może to być członek rodziny, przyjaciel, z którym dawno nie rozmawiałeś lub sąsiad, z którym lubisz ucinać sobie pogawędki.

bliska osoba
8. Zadzwoń do bliskiej osoby. Mimo natłoku spraw, z pewnością znajdziesz trochę czasu, aby porozmawiać z rodzicami, których dawno nie widziałeś, z rodzeństwem czy znajomymi. Wystarczy kilka minut!
9. Przytrzymaj w sklepie drzwi osobie, która ma dużo zakupów. Z pewnością ci za to podziękuje i obdaruje uśmiechem.
10. Pomóż młodszemu rodzeństwu odrobić pracę domową. Bądź cierpliwy, wytłumacz dokładnie, jak rozwiązać zadanie – pamiętaj, że ty też kiedyś potrzebowałes takiej pomocy.
11. Wesprzyj drobną darowizną wybraną organizację lub cel, który jest dla ciebie ważny. Czasem wystarczy jedno kliknięcie, a podczas internetowych zakupów, pamiętaj o zalogowaniu się na FaniMani.pl
12. Pozwól komuś się “wygadać”. Każdy z nas miewa czasem gorszy dzień. Wystarczy, że wyrzucimy z siebie złe emocje i zupełnie inaczej patrzymy na świat. Jeśli ktoś tego potrzebuje – zamień się w dobrego słuchacza. Nawet jeśli obawiasz się, że nie rozwiążesz czyichś problemów – druga osoba z pewnością doceni to, że jesteś. Po prostu.
13. Popatrz komuś prosto w oczy i powiedz: “Dobrze, że jesteś”.

przyjaciele
14. Zrób coś dobrego dla… Ziemi! Segreguj śmieci, oszczędzaj prąd, wodę, gaz, zamiast samochodu – korzystaj z komunikacji, przesiądź się na rower lub wybierz spacer do pracy.
15. Ustąp miejsca w komunikacji miejskiej osobie starszej, kobiecie w ciąży czy np. osobie poruszającej się o kulach.
16. Zostań wolontariuszem. Rozejrzyj się dookoła – z pewnością w najbliższej okolicy znajduje się organizacja czy placówka, potrzebująca dodatkowych rąk do pomocy.
17. Zarejestruj się jako dawca szpiku lub np. oddaj krew. Nie bój się! Na Twoją pomoc czeka wiele potrzebujących osób.

Dodałbyś jeszcze coś do tej listy? Co cię uszęśliwia na co dzień? Co robisz, aby poprawić innym humor? Napisz w komentarzach – chętnie poznamy twoje sposoby na umilanie czasu sobie i innym.

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również