1%
5 zł z 300 zł
Zbiórka zakończona

We wrześniu w Karpaczu poznajemy Bohdana (na zdjęciu po prawej). Marzy, by zostać pszczelarzem i zajmować się pszczołami.

Bohdan nie przelicza miodu na pieniądze, dlatego nie zostanie pszczelarzem, który podbiera miód przez większość czasu w roku. Rozumie iż tak znaczne eksploatowanie tych najważniejszych zwierząt na świecie niczego dobrego w dłuższej perspektywie czasu nie przyniesie. Bohdan szanuje Matkę Ziemię, troszczy się o nią, rozumie jej powiązanie z człowiekiem i pragnie zostać bartnikiem. Chce odbyć warsztaty bartnicze. Chce zacząć długoletnią współpracę z naszą fundacją, która będzie wspierała go przez cały czas bycia bartnikiem. To opłaca się każdemu.

Bohdan nie rozumie jeszcze na jak wielkie wsparcie może liczyć w przyszłości decydując się na współpracę. Bohdan liczy teraz na wsparcie darczyńców, by mógł zgłębić tajniki bartnictwa. Fundacja nie liczy na zarabianie pieniędzy na pszczołach i wykorzystywania pszczół jako "tematu na czasie" tylko na pomoc Bohdanowi i innym bartnikom po to, by pszczołom teraz i w niedalekiej przyszłości żyło się coraz lepiej i coraz bezpieczniej.

Wspierając Bohdana pomagasz pszczołom ponieważ:

  • w przeciwieństwie do pszczół hodowlanych, pszczoły Bohdana częściej będą się roić znajdując bezpieczne schronienie wśród kłód, które umieszczał będzie w lasach. Proces ten odbywa się w sposób naturalny i niezaburzony działalnością człowieka.
  • bartnik nie prowadzi żadnych zabiegów przeciwrojowych,(przeciwrozmnożeniowych),uniemożliwiających zapoczątkowanie i wyjście roju z pnia.
  • bartnik nie ingeruje w gniazdo, jak robią to pszczelarze, nie manipuluje ramkami, nie podcina Królowej skrzydełek uniemożliwiając jej daleki święty lot podczas wyjścia roju.
  • czas wyjścia roju nie jest pilnowany przez bartnika, a co za tym idzie nie przynosi to wstydu w bartniczym środowisku.

Kierujemy ukłon w stronę szlachetnych bartników, bo... gdy pszczoły rojąc się mają swoje Święto, bartnik raduje się wraz z nimi, szanując ten wyjątkowy proces boskiej kreacji. To bardzo wyjątkowi ludzie i wielkim zaszczytem jest im pomagać . Oby bartników było jak najwięcej.

Jeśli uzbieramy więcej środków niż zakładamy, przeznaczymy je na poczet kolejnych warsztatów dla następnych przyszłych bartników:)

Za każde wpłaty powyżej 100zł wysyłamy prezent:

Bohaterski kubek "Pszczłowieka"

https://argumental.pl/pszczlowiek-kubek-z-nadrukiem-spolecznym-pszczelarskim-charytatywny.html


Zbiórka prowadzona przez:

Fundacja Ochrony Pszczół "Nowa Ziemia"

https://fundacjanowaziemia.pl/


Wpłaty

Rafał
wpłacił: 5 zł
×
Klauzula informacyjna
Darczyńco, Twoje dane (imię i nazwisko) są niezbędne do realizacji umowy darowizny dla Fundacja Ochrony Pszczół "Nowa Ziemia" natomiast adres e-mail służy Fundacja Ochrony Pszczół "Nowa Ziemia" – na podstawie uzasadnionego interesu – do wysłania podziękowań za wsparcie oraz informacji o działalności Fundacja Ochrony Pszczół "Nowa Ziemia". Jeśli nie życzysz sobie otrzymywać takich informacji, wyślij swój sprzeciw na adres: 7841od2xpa3dpZGFjamlAaXJhZmkuZXU=

Zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. – RODO masz w każdej chwili prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. Jeśli stwierdzisz, że Twoje prawa zostały naruszone, możesz złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa)