0%
30 zł z 8900 zł
Zbiórka zakończona

Na początku w pomoc najmłodszym zaangażowana była wyłącznie społeczność Namangi, która chciała dla dzieci innego życia. Tak powstało przedszkole "Green Eden"(Zielony Raj). Niestety dzieci rosną, a zapał i zaangażowanie nie zawsze wystarczy. Na pewnym etapie możliwości społeczności lokalnej się wyczerpały - przedszkolaki stały się uczniami kl.I, II, później klasy III...a stary budynek z 3 pomieszczeniami, nie rozrósł się niestety razem z dziećmi.

Wtedy w 2016 roku wkroczyliśmy my - Fundacja Mają Przyszłość.
Udało się rozpocząć budowę dzięki wsparciu wyjątkowych Darczyńców. Na początku zbiórki, pod koniec 2016 roku, potrzebowaliśmy na ten cel minimum 23 miliony szylingów tanzańskich czyli ok.40 000 zł. (10 000 USD). Ze środków wpłaconych na wcześniejszą zbiórkę oraz wpłat na konto Fundacji Mają Przyszłość (Have a Future Foundation) udało się opłacić większość materiałów i prac oraz transport.

Mury pięły się w górę, a wpłaty na rachunek Fundacji oraz na zbiórkę na FaniMani pozwoliły na kontynuowanie prac w 2017 roku. Szczegóły projektu, jego geneza oraz zdjęcia 2 pierwszych etapów tutaj:

https://fanimani.pl/zbiorka/szkola-tanzania/

Pozostały faktury na kwotę ok. 14.000 zł

Chcemy PILNIE dokończyć budowę sal lekcyjnych w istniejącej już szkole. Szkoła do roku 2016 mieściła się wyłącznie starym domu mieszkalnym. Trzy maleńkie sale w starych zabudowaniach były już bardzo zniszczone i niebezpieczne dla przebywających w nich uczniów, których liczba wzrosła do prawie 250. Dzięki zeszłorocznej zbiórce udało się postawić dużą część nowego budynku.

Lokalni przedsiębiorcy postanowili dać nam kredyt zaufania i przekazać nam zdecydowanie więcej materiałów, niż opłaciliśmy do tej pory, by budowa szkoły dzieci nie stała w miejscu, tylko szła do przodu.

Jednak za wszystkie materiały musimy zapłacić, a termin płatności juz niestety minął..

Dajmy dzieciom możliwość kontynuowania nauki w bezpiecznym miejscu oraz poprawmy warunki w jakich przebywają przez dużą część dnia. Bez Ciebie się to nie uda.

Emmanuel, założyciel i obecny dyrektor szkoły, napisał do nas tak w 2015:

"Chociaż jesteśmy szkołą prywatną, nie pobieramy żadnych opłat za naukę od naszych uczniów. Zapraszamy dzieci wszystkich religii i pochodzące z różnych środowisk plemiennych. W Green Eden jesteśmy zobowiązani do zapewnienia możliwości kształcenia dla biednych, osieroconych i bezbronnych dzieci z Namanga, ponieważ edukacja tak jak woda i jedzenie - jest podstawą życia!

Budowa szkoły od 2016 roku etapami poniżej:

I etap budowy.

II etap budowy - mury pną się w górę.Zachęcamy do budowania z nami.

Każda wpłata to cegła, piasek, kawał blachy, dzień pracy, woda na budowie.

Może uda się przed końcem roku zrealizować pełny plan.. z Twoją pomocą?

To byłby wyjątkowy prezent na Święta Bożego NArodzenia - dla nas, dla Emmanuela, a przede wszystkim dla Uczniów i nauczycieli w Green Eden.

W zamian za wpłaty w określonej wysokości, przekażemy nagrody i podziękowania - także rzeczowe :)

Dla chętnych udostępniamy także bezpośrednio rachunek bankowy Fundacji.
[Kwoty wpłacone na konto bankowe między 24 listopada, a końcem zbiórki; będą sukcesywnie uzwględniane w tej zbiórce online].
Szczegóły projektu i numer konta na stronie www.majaprzyszlosc.org.pl/namanga

ASANTE!!! DZIĘKUJEMY!
Agnieszka, Natalia oraz pozostali Wolontariusze Fundacji Mają Przyszłość

Wpłaty

Ki
wpłacił: 30 zł
×
Klauzula informacyjna
Darczyńco, Twoje dane (imię i nazwisko) są niezbędne do realizacji umowy darowizny dla Fundacja Mają Przyszłość natomiast adres e-mail służy Fundacja Mają Przyszłość – na podstawie uzasadnionego interesu – do wysłania podziękowań za wsparcie oraz informacji o działalności Fundacja Mają Przyszłość. Jeśli nie życzysz sobie otrzymywać takich informacji, wyślij swój sprzeciw na adres: 1032oZnVuZGFjamFAbWFqYXByenlzemxvc2Mub3JnLnBs

Zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. – RODO masz w każdej chwili prawo dostępu do treści swoich danych oraz żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. Jeśli stwierdzisz, że Twoje prawa zostały naruszone, możesz złożyć skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa)