Baza wiedzy / Poradnik

Wśród narzędzi udostępnianych przez Fundację FaniMani znajduje się m.in. widget, który można zainstalować na stronie internetowej organizacji. Pozwala on w szybki sposób zmienić stronę internetową w skuteczne narzędzie fundraisingowe.

Jak działa widget FaniMani.pl?

FaniMani.pl oferuje zarejestrowanym w serwisie organizacjom społecznym trzy innowacyjne widgety, przeznaczone do uruchomienia na stronach internetowych organizacji:

 • widget FaniMani.pl – darowizny od zakupów online,
 • widget Płatności FaniPAY – darowizny na stronie www organizacji,
 • widget 1,5% podatku.

Widget FaniMani.pl umożliwia osobom odwiedzającym stronę internetową przejście do profilu organizacji na FaniMani.pl i rozpoczęcie wspierania jej przy okazji zakupów online.

Użytkownicy serwisu FaniMani.pl mogą pomagać wybranej przez siebie organizacji przy okazji zakupów w internecie, płacąc za nie tyle, co zawsze i robiąc je tak, jak zawsze. Dzięki temu część wartości zakupów internetowych wspiera organizacje społeczne.

Za pomocą widgetu FaniPAY organizacje mogą przyjmować darowizny bezpośrednio na swojej stronie internetowej za pomocą szybkich płatności oraz płatności kartą. FaniPAY to bezpieczne płatności online stworzone specjalnie dla polskich organizacji społecznych.

Widget 1,5% podatku umożliwia użytkownikom strony organizacji zapoznanie się z informacją na temat tego jak przekazać jej jeden podatku a następnie daje możliwość wsparcia jej dodatkową, opcjonalną darowizną. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie, które umożliwia zebranie większych kwot 1,5% podatku poprzez zachęcenie sympatyków organizacji do łatwego rozliczenia PIT-a.

Z widgetu korzysta już prawie 1000 organizacji z całej Polski. Przykład działania widgetu FaniMani.pl można zobaczyć na stronie www Centrum Nauki Kopernik.

Nowe funkcje widgetu FaniMani.pl

Widget FaniMani.pl w najnowszej wersji zawiera kilka ulepszeń i istotnych, nowych funkcjonalności. Oto kilka z nich:

 • Istnieje możliwość wybrania koloru tła i tekstu, a także zmiany tekstu na widgecie (domyślny tekst to: Wspieraj nas za darmo),
 • Widget można umieścić nie tylko na górze lub na dole, ale również na środku strony,
 • Można również ustawić animację widgetu. Wówczas “wjeżdża” on, czyli pojawia się na stronie po kilku sekundach,
 • Po kliknięciu w widget od razu (w nowym oknie) następuje przekierowanie do profilu organizacji na stronie FaniMani.pl,
 • W wersji mobilnej, jeśli widget zainstalowany jest razem z widgetem FaniPAY – przyciski znajdują się obok siebie na całej szerokości ekranu.

Jak zainstalować widget FaniMani.pl na stronie www organizacji?

Widget na stronie instaluje się tylko raz, a później można włączyć/wyłączyć oraz dowolnie go skonfigurować.

Zobacz instrukcję instalacji (Plugin WordPress albo bezpośrednia instalacja na stronie)

Po zalogowaniu się na profilu organizacji w serwisie FaniMani.pl należy znaleźć zakładkę “Widget”. Znajdują się tam 3 różne usługi, które można w tym miejscu uruchomić:

 • widget FaniMani.pl – darowizny od zakupów online,
 • widget Płatności FaniPAY – darowizny na stronie www organizacji,
 • widget 1,5% podatku.

Jak działa FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl pozwala na pomaganie w prosty i bezpłatny sposób.

Wystarczy wzbogacić swoją przeglądarkę internetową (Chrome, Firefox, Opera, Edge Chromium) o rozszerzenie – Przypominajka FaniMani. Dodatek ten automatycznie rozpoznaje partnerów serwisu i pozwala na aktywację darowizny jednym kliknięciem. Dla fanów smartfonów jest również aplikacja mobilna FaniMani.pl dostępna na telefony z systemem Android oraz iOS (iPhone)

Kupujący płaci za zakupy w sieci tyle, co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Na FaniMani.pl jest już ponad 1700 sklepów internetowych oraz 7061 organizacji, które można wspierać przy okazji zakupów online.

W serwisie FaniMani.pl zebrano już ponad 6,5 mln zł zł. Wśród zbierających w ten sposób organizacji znajdują się fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.

Fundacja FaniMani stworzyła również aplikację mobilną, dzięki której można pomagać, robiąc zakupy online za pomocą smartfona. Aplikacja dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Zarejestruj organizację w 5 minut i już dzisiaj zacznij zbierać darowizny od zakupów w internecie.Comments

 1. Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂

Comments are closed.FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również