Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani.

 • Serduszko Część wartości Twoich zakupów trafia do nas.
 • Metka cenowa z sercem To nic nie kosztuje, robisz zakupy tak jak zwykle.
Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie - logotyp/zdjęcie

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Otrzymujemy darowiznę średnio 2,5% od wartości Twoich zakupów

Korzystaj z oferty ponad 1021 sklepów internetowych i wspieraj naszą działalność:

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie

Opole 45-555, Plac Kościelny 2,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

hospicjumopolskie.plikonka Facebook Profil Facebook

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie działa od przeszło 15 lat na rzecz popularyzacji idei hospicyjnej wśród mieszkańców Opolszczyzny. Od 2006 roku prowadzi ono Poradnię Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowe, natomiast od 2012 roku - także hospicjum stacjonarne, tj. Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" mieszczące się w Opolu przy Pl. Kościelnym 2.
Hospicjum "Betania" otacza profesjonalną, specjalistyczną opieką medyczną dorosłe osoby chore nowotworowo w stanie terminalnym, a więc takich pacjentów, u których leczenie nowotworu zostało zakończone. Pacjenci "Betanii" mają zapewnioną zarówno opiekę medyczną i pielęgniarską, jak również wsparcie wolontariuszy i psychologa. Do ich dyspozycji są przestronne, w większości jednoosobowe, pokoje z łazienkami, pokój relaksacyjny, ogród, kaplica i świetlica.
Celem Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie i samego Hospicjum "Betania" jest poprawienie jakości życia i jednocześnie zagwarantowanie całodobowej opieki chorym w okresie terminalnym, przebywającym zarówno w hospicjum stacjonarnym, jak również będącym pod opieką hospicjum domowego.
Pobyt w Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" jest nieodpłatny. NFZ pokrywa jednak jedynie ok. 60% kosztów związanych z pobytem pacjenta na oddziale. Pozostałe 40% Stowarzyszenie pozyskuje od darczyńców, sponsorów, osób dobrej woli, a także z 1% podatku.

Udostępnij i pomagaj nam zbierać:

Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieraj nas

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga w zbieraniu funduszy na różne ważne cele. Wiecej o FaniMani

Jesteśmy tutaj dla Ciebie. Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj na pomoc.fanimani.pl albo skontaktuj się z nami – wyślij e-mail na info@fanimani.pl