Najczęściej zadawane pytania

Czym jest i jak działa FaniMani?

 

FaniMani to fundacja, która wspiera inicjatywy i organizacje w osiąganiu  celów udostępniając stworzone specjalnie z myślą o tym narzędzia. Na www.fanimani.pl każdy może za darmo zgłosić swój pomysł i zbierać fundusze na jego realizację albo wspierać inne ważne i dobre cele robiąc zakupy online. FaniMani posiada także rozbudowany program dedykowany szkołom z całej Polski.

 

 

Najczęstsze pytania wspierających

 

Na czym polega kupowanie przez serwis FaniMani?

 

Dzięki naszemu serwisowi możesz pomagać robiąc zakupy online. Ty kupujesz wybraną rzecz u jednego z naszych partnerów i wskazujesz cel, który chcesz wspierać. Następnie ten sklep internetowy przekazuje część swojego zysku na rzecz wskazanej organizacji. Dla Ciebie nie generuje to więc żadnych dodatkowych kosztów.

 

Czy jeśli chcę wspierać wybraną organizację podczas zakupów online, muszę za każdym razem najpierw odwiedzić serwis FaniMani?

 

Tak, ale nie martw się – całe zakupy nie zajmą przez to dużo więcej czasu. Gdy na www.fanimani.pl wybierzesz sklep internetowy i klikniesz w jego logo, zostaniesz przekierowany na jego stronę internetową. W systemie zostanie zapisana informacja o tym, kogo chcesz wspierać. Dzięki temu będziemy wiedzieli, komu mamy przekazać część zysku naszego Partnera z Twojej transakcji.

 

Czy istnieje minimalna kwota zakupów, które muszę zrobić, aby kogoś wspierać?

 

Nie, sklepy internetowe przekazują określoną część wartości Twoich zakupów na wskazany cel za każdym razem, gdy kupujesz przez FaniMani. Wartość pojedynczej transakcji nie ma znaczenia.

 

Kiedy wybrana organizacja otrzyma pieniądze zebrane dzięki moim zakupom?

 

Nasi Partnerzy zastrzegają sobie określony czas na potwierdzenie transakcji i wpłatę środków. Ta procedura trwa od 30 do 60 dni. Po tym czasie organizacja może otrzymać określoną kwotę na swoje konto. Lista kwot uzbieranych dzięki Twoim zakupom dostępna będzie na Twoim koncie w serwisie FaniMani.

 

Komu mogę pomagać przez FaniMani?

 

Przez FaniMani fundusze może zbierać każda organizacja, fundacja, stowarzyszenie czy szkoła, a nawet klasa, koło zainteresowań czy klub sportowy, drużyna harcerska i wiele innych. Jeśli nie możesz znaleźć profilu interesującej Cię organizacji, przekaż jej informacje o FaniMani i zachęć do zarejestrowania się w naszym serwisie.

 

Czy weryfikujecie organizacje, które zbierają pieniądze przez FaniMani?

 

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego, by środki pozyskiwane dzięki FaniMani były wykorzystywane przez właściwe osoby i w odpowiedni sposób. Dlatego przed wypłatą środków na podstawie przesłanych przez organizację dokumentów potwierdzamy autentyczność danego podmiotu oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Jeśli pojawią się uzasadnione obawy co do wiarygodności otrzymanych dokumentów, FaniMani może wstrzymać wypłatę, a nawet usunąć konto użytkownika. Takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo rzadko.

 

Czy za korzystanie z FaniMani trzeba płacić?

 

Nie. Wspieranie nie generuje dodatkowych kosztów – zwyczajnie robisz zakupy w swoich ulubionych sklepach, bo to nasi Partnerzy przekazują część swoich zysków na wskazaną przez Ciebie organizację lub inicjatywę. Również zgłoszenie organizacji i zbieranie pieniędzy poprzez FaniMani jest bezpłatne.

 

Jak dużo pieniędzy można zebrać przez FaniMani?

 

Uzbierana kwota zależy w dużej mierze od Was i Waszego zaangażowania. Im więcej osób wie o FaniMani i robi zakupy za pomocą naszego serwisu, tym więcej pieniędzy mogą zdobyć organizacje.


 

Czy mogę wspierać realizację wielu celów?

 

Tak. Podczas każdych zakupów możesz wskazać inny cel.

 

 

 

Najczęstsze pytania zbierających

 

Kto może zbierać fundusze przez serwis FaniMani?

 

Każda, kto ma ważny cel i potrzebuje pieniędzy na jego realizację. To może być np. fundacja, stowarzyszenie, szkoła, a nawet klasa, koło zainteresowań, klub sportowy, drużyna harcerska i wiele innych. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz zgłosić swoją organizację, skontaktuj się z nami – wyślij maila lub zadzwoń pod numer +48 61 670 50 70.

 

W jaki sposób szkoła/organizacja może wykorzystać pieniądze pozyskane przez FaniMani.pl?

 

Szkoły, klasy i związane z nimi koła zainteresowań mogą wykorzystać środki na dowolne cele edukacyjne. Fundacje i stowarzyszenia mogą przeznaczyć uzbierane środki na swoje cele statutowe. Inne organizacje, na przykład schroniska dla zwięrząt, może wykorzystać otrzymane pieniądze na pokrycia części kosztów związanych ze swoją działalnością.


 

Kiedy wypłacane są pieniądze uzbierane dzięki zakupom na serwisie fanimani.pl?

 

Nasi Partnerzy (czyli sklepy internetowe) zastrzegają sobie określony czas na potwierdzenie transakcji i wpłatę środków. Ta procedura trwa od 30 do 60 dni. Po tym czasie możesz otrzymać określoną kwotę na swoje konto. Wypłatę środków możesz zlecić na końcu każdego kwartału pod warunkiem, że łączna wartość uzbieranych za pośrednictwem FaniMani środków przekroczy 100 zł. Przed złożeniem takiej dyspozycji pamiętaj, by uzupełnić swoje dane podając numer rachunku bankowego.

 

Jeśli Wasze saldo nie przekroczyło w danym kwartale 100 zł, nie martw się – środki nie przepadają i nie “przedawniają się”. Czekają tylko do momentu osiągnięcia minimalnego progu potrzebnego do dokonania wypłaty.

 

Na jakie konto może być dokonywana wypłata środków z FaniMani?

 

Zebrane środki mogą zostać przelane na konto szkoły, rady rodziców, stowarzyszenia, fundacji czy innej organizacji, która zbiera pieniądze z FaniMani. Może to być również konto osoby fizycznej reprezentującej daną organizację (np. skarbnika z trójki klasowej). Przed wypłatą pieniędzy na podstawie przesłanych przez organizację dokumentów potwierdzamy autentyczność danego podmiotu oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone środki.

 

Czy za korzystanie z FaniMani trzeba płacić?

 

Nie. Zgłoszenie i zbieranie pieniędzy poprzez FaniMani jest bezpłatne. Również samo wspieranie nie generuje dodatkowych kosztów – robisz jak zwykle swoje zakupy w ulubionych sklepach, a nasi Partnerzy przekazują część swoich zysków na wskazaną przez Ciebie organizację lub inicjatywę.

 

Jak dużo pieniędzy można zebrać przez FaniMani?

 

Uzbierana kwota zależy w dużej mierze od Was i Waszego zaangażowania. Im więcej osób wie o Waszej współpracy z nami i robi zakupy za pomocą fanimani.pl wskazując Waszą inicjatywę, tym więcej pieniędzy możecie zebrać.


 

 

 

 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Skontaktuj się z nami – wyślij e-mail na info@fanimani.pl

Serwis fanimani.pl prowadzony jest od 2014 roku przez Fundację FaniMani (OPP). Naszą misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zobacz wszystkie narzędzia FaniMani dla NGO

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl

×
Pobierz rozszerzenie
dla Twojej przeglądarki
Pobierz z App Store
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Pobierz z Google Play Store
Aplikacja Mobilna
FaniMani.pl
Zainstaluj
Nasi Darczyńcy
Pomagaj bezpłatnie przy okazji zakupów w internecie Płacisz tyle, co zawsze, a średnio 2,5% wartości Twoich zakupów trafi do organizacji, którą wybierzesz