Czy korzystanie z Przypominajki jest bezpieczne?

Tak. Przypominajka została zatwierdzona przez sklep Chrome Google oraz bazę rozszerzeń Firefox i spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa rozszerzeń.

Jest też bardzo prostym dodatkiem, który porównuje adres odwiedzonej strony (albo wyświetlonej w wyszukiwarce) z bazą partnerów FaniMani i jeśli trafi na adres partnera – wyświetla informację i przycisk AKTYWUJ DAROWIZNĘ.

Proces porównania dzieje się na Twoim komputerze – żadne dane nie są w tym celu wysyłane do FaniMani czy gdziekolwiek indziej.

Lista partnerów i okazji FaniMani aktualizowana jest przez FaniMani kilka razy dziennie, a rozszerzenie pobiera aktualną listę i aktualizuje minimum raz dziennie.

Przypominajka to rozszerzenia do Przeglądarki Chrome, Firefox, Opera, Edge Chromium.

Rozszerzenie przygotowane przez Fundację FaniMani ułatwia korzystanie z darowizn od zakupów online czyli serwisu fanimani.pl. Dzięki Przypominajce nie ma potrzeby wchodzić na fanimani.pl przed każdymi zakupami z darowizną – wystarczy kliknąć AKTYWUJ DAROWIZNĘ gdy komunikat pojawi się na stronie wybranego przez Ciebie sklepu internetowego (partnera FaniMani).

Działanie i potrzebne uprawnienia

  • jeśli wejdziesz na stronę partnera FaniMani – zobaczysz informację o tym, że możesz AKTYWOWAĆ DAROWIZNĘ od zakupów online
  • gdy szukasz produktu w wyszukiwarce Google Przypominajka automatycznie oznacza sklepy, które są partnerami FaniMani
  • w momencie gdy AKTYWUJESZ DAROWIZNĘ i wrócisz na stronę partnera – Przypominajka wyświetli niewielki komunikat potwierdzający, że darowizn jest aktywna

Aby realizować te funkcje Przypominajka potrzebuje uprawnień do odczytania adresu strony oraz do treści wyników wyszukiwania Google. Przypominajka potrzebuje uprawnień „Odczyt i zmiana wszystkich Twoich danych na otwieranych stronach” z dwóch powodów:

  • aby porównać adres odwiedzonej strony z listą partnerów fanimani (np. czy booking.com jest na aktualnej liście partnerów FaniMani)
  • aby na odwiedzonej stronie wyświetlić komunikat AKTYWUJ DAROWIZNĘ (w tym celu rozszerzenie wstawia kod HTML do wyświetlanej strony, który to kod powoduje właśnie wyświetlenie komunikatu Aktywuj Darowiznę)

Poza statystyką użycia Przypominajki (Google Analytics) Przypominajka nie pobiera, ani nie wysyła żadnych danych z przeglądarki użytkownika.

Inne w kategorii 💻 Przypominajka (rozszerzenie):