Kiedy darowizna z Booking.com trafi do organizacji?

Wspierając organizację przy okazji rezerwacji hotelu poprzez serwis Booking.com warto pamiętać jak ten serwis działa i kiedy faktycznie darowizna może zostać potwierdzona i wypłacona.

Zobaczmy to na przykładzie.

  1. 15 lutego robię rezerwację hotelu na wakacje w lipcu – od 20 do 31 lipca.
  2. Następnego dnia po zrobieniu rezerwacji (16 lutego) otrzymuję informację, że darowizna została naliczona. Po zalogowaniu się na konto na FaniMani.pl widać, że ma status Oczekująca.
  3. W lipcu jadę na wakacje i płacę za rezerwację dopiero w hotelu – po zakończeniu wizyty czyli 31 lipca.
  4. Hotel w ciągu 30 dni przekazuje do Booking informację o tym, że zrobiona w lutym rezerwacja została faktycznie opłacona i na tej podstawie Booking potwierdza FaniMani, że darowizna może być wypłacona. Takie potwierdzenie FaniMani otrzymuje w ciągu 30 dni od wyjazdu czyli do 30 sierpnia. Na razie jest to tylko potwierdzenie płatności, pieniądze nie zostały jeszcze przez Booking wypłacone. Nawet jeśli płatność została zrobiona od razu przy rezerwacji, to i tak hotel potwierdza opłacenie w ciągu 30 dni od wyjazdu gościa z hotelu.
  5. Booking w ciągu średnio 30 dni dokonuje wypłaty do Fundacji FaniMani za powyższą darowiznę czyli do końca września.
  6. Fundacja FaniMani zgodnie z regulaminem wypłaca darowizny do organizacji co kwartał. W tym przypadku po zakończeniu 3 kwartału roku darowizna zostanie wypłacona do organizacji.

Jak widać na powyższym przykładzie w przypadku serwisu Booking.com od momentu zrobienia rezerwacji (w lutym) do momentu otrzymania darowizny przez organizację (w październiku) może minąć dużo czasu. Dzięki temu, że praktycznie na następny dzień po zrobieniu darowizny widać ją na koncie użytkownika – można sprawdzać zmianę statusu oraz sprawdzać czy darowizna została wypłacona do organizacji.

Inne w kategorii Darowizny - statusy, kwoty, wypłata: