Kiedy darowizna od zakupów trafi do organizacji?

Jeśli nie chcesz czytać całego artykułu – obejrzyj film 🙂

FaniMani działa łącząc zakupy w internecie z kupującymi i organizacjami. Same zakupy w internecie mają swoją specyfikę, z której wynika fakt, że na wpływ darowizn na konto bankowe organizacji trzeba poczekać.

Specyfika zakupów online

Według Polskiego prawa każdy kupujący online ma prawo do zwrotu

  • min 14 dni od daty zakupu (zwrot bez podania przyczyny)
  • niektóre sklepy wydłużają ten czas nawet do 100 dni,

Sklepy internetowe weryfikują transakcje zrobione przez FaniMani raz w miesiącu albo nawet rzadziej. W ciągu 1-3 miesięcy po zamknięciu okresu zwrotów partnerzy realizują przelewy na konto Fundacji FaniMani, gdzie system rozdziela darowizny na poszczególne organizacje.

Rezerwacji hoteli, noclegów

Rezerwacje hoteli i noclegów zawsze wykonywane są z mniejszym lub większym wyprzedzeniem – czasami nawet kilka miesięcy wcześniej. 

Darowizna od takiej rezerwacji pojawi się na koncie użytkownika i organizacji w ciągu max 7 dni od dokonania rezerwacji. Gotowa do wypłaty będzie jednak w ciągu 30-60 dni od zakończenia pobytu w hotelu/ośrodku. 

Np. jeśli w styczniu rezerwujesz wakacje w lipcu – darowizna będzie gotowa do wypłaty w sierpniu, albo we wrześniu. 

Statusy darowizn

Początkowo wszystkie darowizny od zakupów online mają status „Oczekująca”, następnie są sukcesywnie potwierdzane i rozliczane przez sklepy internetowe, wówczas uzyskują status „Gotowa do wypłaty”.

Przelewy do organizacji

Przelewy wysyłamy do organizacji:

  • po zakończeniu każdego kwartału,
  • jeśli organizacja ma kwotę min. 100zł w darowiznach Gotowych do wypłaty (opłaconych przez partnerów)
  • które uzupełniły w systemie numer konta i mają zweryfikowane przez Fundację FaniMani dane do przelewu

Jeśli organizacja na ostatni dzień kwartału nie ma min. 100zł w darowiznach Gotowych do wypłaty wtedy darowizny czekają do wypłaty do kolejnego kwartału.

Powyższe czynniki wpływają na czas, który minie od zrobienia zakupów do otrzymania darowizny przez organizację. Może on wynieść od kilku tygodniu do nawet kilku miesięcy.

Inne w kategorii Darowizny - statusy, kwoty, wypłata: