Jesteśmy, aby pomagać!

powrót do fanimani.pl
Twoje centrum pomocy / Dla organizacji / FaniPAY 💳 płatności online / Rejestracja i weryfikacja / Jak uruchomić zbieranie darowizn na stronie organizacji? Przewodnik krok po kroku

Jak uruchomić zbieranie darowizn na stronie organizacji? Przewodnik krok po kroku

Zbieranie darowizn to podstawa działalności każdego NGO. Warto więc dążyć do tego, by ich przekazywanie było możliwie jak najprostsze.

Wykonanie przelewu internetowego to jeden z najłatwiejszych sposobów na przekazanie darowizny na konto organizacji. Dobrze jest zadbać o to, by jej sympatycy mieli taką możliwość. Jak uprościć składanie darowizn? Jak sprawić, by strona organizacji była miejscem, w którym można szybko i łatwo przekazać środki bezpośrednio na jej konto? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Krok pierwszy: rejestracja w  FaniPay

Dużą przewagą FaniPay nad innymi systemami płatności internetowych jest całkowite przeniesienie procesu do internetu. Nie drukujesz dokumentów, nie przybijasz pieczątek i nie czekasz na przesłanie papierów pocztą: wszystko od początku do końca załatwisz online! Dzięki temu cały proces przebiega wyjątkowo sprawnie. Po prawidłowym wypełnieniu formularza rejestracji w FaniPay płatności na stronie twojej organizacji zostaną uruchomione w ciągu 5-7 dni.

Krok drugi: dodanie regulaminu

Aby rozpocząć zbieranie darowizn na swojej stronie internetowej, dodaj do niej regulamin płatności. Określa on, jakiego rodzaju wpłaty przyjmujecie, kto jest operatorem płatności i jak wygląda procedura reklamacji. Regulamin najlepiej będzie zamieścić na podstronie www.wasza-strona-www.pl/regulamin-platnosci. Link do tej podstrony warto dodać w stopce, dzięki czemu będzie dostępny z każdej podstrony witryny. Ważna uwaga: regulamin płatności powinien być dostępny bezpośrednio na stronie, a nie np. w formie pliku PDF. Niezbędne jest umieszczenie w treści grafiki z logotypami banków i form płatności. Znajdziesz je tutaj.

Krok trzeci: dodanie strony podziękowania

Treść strony podziękowania za wpłatę możesz stworzyć, wzorując się na naszej: https://fanimani.pl/fanipay-dziekujemy. Oczywiście możesz nadać jej wyjątkowy charakter i uzupełnić ją o własną treść. 😉 Domyślny adres takiej strony to www.wasza-strona-www.pl/fanipay-dziekujemy.

Krok czwarty: instalacja modułu płatności (nie potrzebujesz programisty!)

FaniPay dostarcza gotowy moduł płatności, który w prosty sposób zainstalujesz na Waszej stronie. Dodanie go do stron działających w systemie WordPress jest łatwe: wystarczy zainstalować plugin WordPress FaniMani, pobrać klucz z Panelu Organizacji na FaniMani i z jego pomocą uruchomić plugin.


Jak to zrobić?

  • Zaloguj się na swojej stronie jako administrator systemu WordPress;
  • przejdź do sekcji Wtyczki i kliknij Dodaj nową;
  • w oknie wyszukiwania po prawej stronie wpisz “FaniMani” i poczekaj, aż system odnajdzie plugin;
  • gdy system wyszuka wtyczkę, kliknij najpierw Zainstaluj teraz, a następnie Aktywuj, aby włączyć plugin.

Teraz do uruchomienia pluginu potrzebujesz już tylko klucza. Pobierzesz go z Panelu Organizacji na FaniMani. To łatwe:

  • zaloguj się na FaniMani.pl jako główny administrator;
  • wejdź na Moje konto i wybierz swoją organizację;
  • stamtąd przejdź do zakładki Ustawienia, a następnie Użytkownicy i dostęp. Stamtąd skopiujesz klucz (szukaj szarej belki u dołu strony);
  • wróć do strony www (nie wylogowywuj się) i wybierz w menu Ustawienia > FaniMani.pl. Tam w polu Klucz beneficjenta wklej swój klucz i kliknij Zapisz zmiany. To wszystko! Teraz możesz przejść do Panelu Organizacji na FaniMani.pl i w sekcji Widget skonfigurować ustawienia każdego z widgetów.

Twoja strona nie korzysta z WordPressa? Sposób na dodanie widgetu znajdziesz tutaj:  https://fanipay.pl/instrukcje/widget/.

Krok piąty: uruchomienie wpłat na stronie Waszej organizacji

Gdy e-mailem otrzymasz potwierdzenie uruchomienia płatności, a na Twojej stronie jest już moduł płatności, formularz do wpłat darowizn pojawi się automatycznie. Domyślnie pojawia się w formie paska na dole strony, tak jak tutaj: demo.fanipay.pl. Dostępny jest też moduł elastyczny, który możesz wstawić w treści dowolnej podstrony.

Żadnych zbędnych papierów, żadnych skomplikowanych technologicznych procesów, maksymalnie uproszczone opłaty: zbieranie darowizn z FaniPay jest tak proste, jak to możliwe, i tak skuteczne, jak wymaga tego Twoja organizacja.

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas albo skomentuj ten wpis. Chętnie pomożemy  https://fanipay.pl/kontakt/.