Konto organizacji założone i co dalej? Czyli jak zacząć zbierać darowizny od zakupów w internecie.

W tym artykule dowiesz się:

  • Jak ustawić profil organizacji na FaniMani
  • Jak działa mechanizm FaniMani i na co zwrócić uwagę
  • Gdzie znaleźć materiały, jak i po co z nich korzystać

Jeśli Wasza organizacja nie ma jeszcze konta na FaniMani – możesz zarejestrować je w mniej niż 5 minut na stronie fanimani.pl/zbieram.

Profil organizacji na FaniMani.pl

Profil organizacji na FaniMani to nic innego jak link, z którego będziecie korzystać do promocji tej formy pomagania. To adres strony, do której będziecie kierować znajomych i darczyńców, aby sprawdzili jak działa FaniMani i dołączyli.

Adres profilu ma postać: fanimani.pl/nazwa-waszej-organizacji

Adres profilu

Warto wybrać taki, który będzie łatwy to zapamiętania, wpisania w wiadomości czy też podyktowania przez telefon. Może to być skrócona nazwa Waszej organizacji np. zamiast fanimani.pl/fundacja-zwierzeca-polana możecie zrobić fanimani.pl/zwierzecapolana

Adres profilu można bezpiecznie zmienić w każdej chwili – w momencie zapisania nowego adresu w systemie FaniMani automatycznie stworzy się przekierowanie ze starego adresu na nowy. Dzięki temu nawet jeśli gdzieś jeszcze będzie link do starego adresu – wspierający trafi już pod nowy adres.

Zobacz film jak ustawić profil organizacji

Logo oraz zdjęcia

Profil organizacji na FaniMani powinien budzić zaufanie. Odwiedzający go powinni mieć pewność, że trafili na odpowiednią stronę i wiedzą jaką organizacją będą wspierać.

Dlatego ważne jest dodanie loga organizacji oraz kilku (3-5) zdjęć.

Warto zwrócić uwagę, aby zdjęcia:

  • pokazywały Was w działaniu (np. podczas tego jak pomagacie, albo w trakcie zorganizowanego przez Was wydarzenia),
  • były odpowiedniej jakości (wyraźne, niezamazane) oraz wielkości (min. 800px szerokości)
Profil organizacji na FaniMani - logo i zdjęcia

Aby dodać logo oraz zdjęcia Zaloguj się jako administrator organizacji na FaniMani.pl. Następnie z menu Moje konto wybierz organizację i przejdź do zakładki Ustawienia profilu

Po dodaniu logo, zdjęć i zapisaniu zmian wejdź na profil Waszej organizacji, aby upewnić się, że wszystko jest czytelne i dobrze widoczne.

Jak działa mechanizm FaniMani i na co zwrócić uwagę.

Mechanizm działania FaniMani jest prosty – osoba, która chce Was wspierać przechodzi na stronę sklepu (partnera FaniMani) poprzez stronę FaniMani.pl, korzystając z Przypominajki albo Aplikacji Mobilnej i gdy zrobi zakupy – część z kwoty zamówienia trafi do Was.

Darowizny

Zakupy w internecie mają różną wartość, a też procent przekazywany przez partnerów jest różny. Dlatego FaniMani to nic innego jak –

Ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka

Wielkość ziarenek może być bardzo różna, bo czasem to jest złotówka, a czasem nawet kilkaset złotych (np. rezerwacje hotelowe albo duże zakupy firmowe).

Liczba wspierających

Oprócz ilości ziarenek ważna jest również odpowiednio dużą liczbę tych, którzy te ziarnka zostawiają, czyli ilość wspierających.

Ilość wspierających x Ilość darowizn = sukces w darowiznach od zakupów.

Jak zdobywać darowizny i wspierających?

Sposobów jest wiele, ale skupimy się na tych sprawdzonych, które wiemy, że działają. Wiemy to na bazie doświadczeń setek organizacji, które regularnie otrzymują na swoje konto od kilkuset do kilku tysięcy złotych w darowiznach od zakupów.

Najważniejsze działania, które pomagają w pozyskaniu darowizn i nowych wspierających to:

  1. Regularne (kilka razy w miesiącu) przypominanie o okazjach zakupowych z wykorzystaniem materiałów promocyjnych
  2. Regularne (min 1x w miesiącu) zachęcanie do instalacji Przypominajki (rozszerzenia do przeglądarki), dzięki któremu każdy wspierający robi średnio 5x więcej darowizn
  3. Informowanie o efektach – o tym ile darowizn od zakupów macie zebrane (1-2x na kwartał)
  4. Dziękowanie darczyńcom za wspieranie Was przy okazji zakupów
  5. Dodanie FaniMani na stronie organizacji jako kolejny ze sposobów na wspieranie Was (i to bezpłatne dla wspierającego)

Wszystkie te działania można zaplanować z kalendarzem okazji – fanimani.pl/kalendarz

Co miesiąc wysyłamy również emailem okazje na nadchodzący miesiąc – jeśli ich nie otrzymujesz napisz do nas, abyśmy dodali Ciebie do odbiorców tych wiadomości.

Gdzie znaleźć materiały, jak i po co z nich korzystać

Obecnie w bazie materiałów promocyjnych znajdziesz kilkaset różnych grafik oraz filmów na różne okazje. Co ważne – 90% z tych materiałów możesz pobrać z logotypem Waszej organizacji!

Materiały promocyjne ułatwiają przekazanie Waszym wspierającym informacji o tym, że mogą Wam pomagać również przy okazji zakupów online.

Wśród grafik, filmów oraz gotowych treści postów znajdziecie między innymi materiały do wykorzystania w social mediach, na stronie organizacji oraz do wydrukowania.

Aby pobrać materiały z logo organizacji wystarczy, że będziesz mieć wybraną swoją organizację do wspierania. Poznasz to po pasku na górze strony fanimani.pl

Wszystkie materiały znajdziesz na stronie fanimani.pl/materialy

Inne w kategorii FaniMani.pl 🛍 darowizny od zakupów online: