Przygotuj się na sezon... darowizn od zakupów online!

Przed nami największy w roku sezon zakupowy! Wiele sklepów internetowych w tym czasie sprzedaje 2x więcej niż przez wcześniejsze 10 miesięcy… a 2x więcej zakupów to 2x więcej darowizn dla Was!

Poniżej znajdziesz 9 sposobów na zwiększenie darowizn od zakupów online.

1

Wyślij stary dobry e-mail

Przez ostatnie dwie dekady słyszymy przepowiednie o końcu ery e-maila, jednak nadal wysokiej jakości treści potrafią angażować i przyciągać uwagę odbiorców. Dodatkowo – email zostaje w skrzynce odbiorcy i zawsze może do niego wrócić. W materiałach znajdziesz propozycje gotowych wiadomości do darczyńców, współpracowników, wolontariuszy.

2

Skorzystaj z potencjału komunikatorów

Masz numery telefonów wolontariuszy, współpracowników czy darczyńców? Docierając do nich bezpośrednio zwiększasz skuteczność swoich działań. Wyślij do nich wiadomość SMS / WhatsApp / Messenger /Signal. Warto pamiętać, że im bardziej spersonalizowana wiadomość tym skuteczniejsza – dlatego warto w wiadomościach użyć imienia oraz innych informacji indywidualnych.

3

Stopka e-mail

Elektroniczny podpis to intuicyjny pretekst do poinformowania o możliwości wspierania Twojej organizacji bez kosztów. Dodaj krótkie lub dłuższe zdanie do swojej stoki mailowej. Przykłady:

Treści

4

Nagraj filmik od serca

Obraz to 1000 słów, a film to 10 milionów! Nagraj prosty film/rolkę/relację, który wyjaśnia jak działa FaniMani i jak można wspierać Waszą organizację przy okazji zakupów online. Zobacz przykład Fundacji Psierociniec

5

Zaproś do ZAPRASZANIA

Wspierający, którzy wiedzą i regularnie korzystają z darowizn od zakupów online mogą zostać ambasadorami Twojej organizacji. Pokaż im, że mogą zaprosić bliskie im osoby, które również będą wspierać Twoją organizację.

6

Wyślij wiadomość do już zarejestrowanych Wspierających

Indywidualna wiadomość do Wspierających, którzy zebrali najwięcej darowizn od zakupów online oraz do osób, którym trzeba przypomnieć o tej bezpłatnej formie pomagania jest na wyciągnięcie ręki. Wyślij wiadomość do zarejestrowanych wspierających z Panelu Organizacji. 

7

Zakupy firmowe online z darowizną

Elektronika, materiały biurowe, jedzenie czy wyjazdy służbowe, czyli zakupy firmowe mogą pomóc Twojej organizacji w pozyskaniu większej ilości darowizn od zakupów online. Napisz do 3 zaprzyjaźnionych firm i zaproś do bezpłatnego pomagania. UWAGA! Na fakturze firmowej nie widać darowizny = księgowość może spać spokojnie 🙂

8

Zrób zrzut ekranu

Zrzut ekranu to dowód społeczny, który uwiarygadnia, że bezpłatne pomaganie ma realne korzyści. Pokaż w social mediach ile Ty przekazałeś/aś darowizn od zakupów online dla swojej ulubionej organizacji społecznej. 

Może to być zrzut ekranu z Twojego konta albo z Panelu Organizacji.

9

Dodaj aktualność na stronie organizacji

Aktualności na stronie internetowej organizacji to potwierdzenie, że organizacja cały czas działa. Dodaj aktualność mówiącą o sezonie darowizn od zakupów online.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy z rozkulaniem darowizn od zakupów online?

© FaniMani 2023