Innowacyjnie wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego

Fundacja FaniMani od 2014 roku aktywnie wspiera różnorodne organizacje i inicjatywy społeczne w Polsce, dostarczając innowacyjne narzędzia i umożliwiając im zbieranie funduszy na ważne cele. Koncentrujemy się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, łączeniu biznesu z działalnością społeczną i dostarczaniu rozwiązań, które wspierają w fundraisingu.

Portal fanimani.pl

Portal fanimani.pl

FaniMani współpracuje z szeroką gamą sklepów internetowych w różnych kategoriach, takich jak odzież, elektronika, artykuły spożywcze, a także serwisy oferujące zamówienia jedzenia online. Użytkownicy mogą wesprzeć wybraną przez siebie organizację charytatywną, dokonując zakupów w sieci i korzystając z wtyczki FaniMani. W ramach tego procesu, część wartości zakupów – około 2,5% – jest przekazywana na rzecz wybranej organizacji. Kupujący nic nie dopłaca – to sklepy internetowe dzielą się zyskiem.
Fundacja FaniMani pokrywa koszty funkcjonowania serwisu z budżetów partnerów sklepowych. Dlatego korzystanie z darowizn od zakupów fanimani.pl jest bezpłatne zarówno dla wspierającego (kupującego) jak i organizacji, które są beneficjentami tej formy pomocy.

Nie tylko dla NGO

W Polsce aktywnie działa ok 80 tys zarejestrowanych organizacji społecznych – fundacji, stowarzyszeń. Jednak szeroko rozumianą działalność społeczną prowadzą nie tylko te organizacje, ale również mniejsze czy większe grupy, które nie są formalnie zarejestrowane, a po prostu – chcą robić coś dobrego dla społeczności.
FaniMani.pl i darowizny od zakupów online to sposób na pozyskanie finansowania nie tylko dla tych oficjalnie zarejestrowanych organizacji społecznych, ale również dla innych grup, które potrzebują środków na swoją społeczną działalność. Są to na przykład klasy szkolne (program Sprytni Rodzice), dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe, nieformalne grupy lokalne pomagające osobom starszym czy zwierzętom, a także podopieczni różnych organizacji, którzy potrzebują np. środków na rehabilitację czy stale przyjmowane leki.

Z duchem czasu

Z duchem czasu

Technologia wokół nas rozwija się w tempie błyskawicznym. W FaniMani doskonale to widzimy i szukamy sposobów, aby technologia służyła organizacjom społecznym – tworzymy narzędzia, dzielimy się wiedzą podczas webinarów i szkoleń, pomagamy we wdrażaniu technologii w NGO.
Dzięki technologii pomagamy zwiększyć efektywność działania organizacji, a dzieląc się wiedzą – pomagamy im iść z duchem czasu i realizować swoje działania skuteczniej i bardziej profesjonalnie.

Jest tego więcej

Wygenerowane przez AI
Z perspektywy osoby, która odwiedzi serwis fanimani.pl – Fundacja FaniMani prowadzi portal umożliwiający przekazywanie darowizn przy okazji zakupów online. Dla organizacji tych narzędzi jest jednak dużo więcej, a wszystkie mają wspierać jeden cel – pomagać w pozyskiwaniu finansowania na działalność organizacji.
Już w 2016 roku Fundacja FaniMani uruchomiła FaniPAY – pierwszy w Polsce system płatności online dedykowany organizacjom społecznym. Dzięki nim uruchomienie wpłat online na stronie organizacji stało się szybsze i prostsze, a organizacja mogła to zrobić bez skomplikowanych procedur i potrzeby angażowania programisty.
W tym samym roku Fundacja FaniMani uruchomiła mechanizm zbiórek online inny niż wszystkie. Zbiórki online, w których najważniejsza jest dana zbiórka, a nie portal na którym została umieszczona. Zbiórki na których nie pokazują się inne organizacje i cele na które ktoś zbiera.
W roku 2018 Fundacja FaniMani uruchomiła kolejne innowacyjne narzędzie – program FaniSEO. W ramach tego programu organizacje mogą otrzymywać darowizny za zamieszczenie linków na swojej stronie internetowej.
W roku 2019 światło dzienne ujrzała aplikacja mobilna FaniMani dzięki której darowizny od zakupów online na urządzeniach mobilnych stały się prostsze, a informacje o ostatnich darowiznach – łatwo dostępne.

Przyszłość

Wygenerowane przez AI
Nasza misja pozostaje bez zmian – wspieranie różnych organizacji w zbieraniu funduszy na to, co jest ważne. Jakie możliwości przyniesie nam przyszłość – tego jeszcze nie wiemy. Widząc jednak dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji – wszystkie organizacje społeczne w Polsce czekają duże zmiany i po raz kolejny – konieczność transformacji. W tej transformacji będziemy pomagać rozwijając kolejne narzędzia, które pomogą w pozyskaniu finansowania i skutecznym działaniu polskich społeczników.
Rozwijając i budując nowe narzędzia łączymy znajomość potrzeb organizacji społecznych oraz nowoczesnych technologii. Możemy dostarczać rozwiązania, których organizacje potrzebują, ale nie mają budżetu i zespołu, aby zrobić je we własnym zakresie.
Jeśli wierzysz, że nowoczesna technologia może i powinna wspierać organizacje społeczne w działaniu – dołącz do nas i wspieraj Fundację FaniMani w realizacji właśnie tej misji.
znaki_strona_www-4-web

Projekt 'Zbudowanie kapitału żelaznego Fundacji FaniMani’ dofinansowany ze środków budżetu Państwa.

Dofinansowanie: 174 000,00 zł

Wartość projektu: 174 000,00 zł


Fundacja FaniMani
ul. Macieja Palacza 144, 60-278 Poznań
KRS: 0000507234

Masz pytania? Wyślij wiadomość