Europejska Fundacja Opieki Senioralnej

Wspieraj nas przy okazji zakupów w sklepach internetowych razem z FaniMani.

 • Serduszko Część wartości Twoich zakupów trafia do nas.
 • Metka cenowa z sercem To nic nie kosztuje, robisz zakupy tak jak zwykle.
Europejska Fundacja Opieki Senioralnej - logotyp/zdjęcie

Jak to działa?

 • Zakupy on-line?
  Planujesz zakupy w Internecie?
 • Wejdź przez przez FaniMani
  Wejdź na stronę sklepu przez FaniMani
 • Płacisz tyle co zwykle
  Kupujesz jak zwykle i płacisz tyle co zwykle
 • Otrzymujemy darowiznę średnio 2,5% od wartości Twoich zakupów

Korzystaj z oferty ponad 1043 sklepów internetowych i wspieraj naszą działalność:

 • Pyszne PL
 • Tripadvisor
 • Douglas
 • GO Sport PL
 • ZooPlus PL
 • KFC Dostawa
 • Booking.com
 • Sephora PL
 • Smyk.com
 • 5.10.15.
 • Castorama
 • RTV EURO AGD

Europejska Fundacja Opieki Senioralnej

Zielona Góra 65-047 , Kazimierza Wielkiego 7/5,
Rodzaj organizacji: Stowarzyszenie / Fundacja

ikonka Facebook Profil Facebook

Europejska Fundacja Opieki Senioralnej EFOS została powołana do życia po to, by swoim działaniem i zaangażowaniem w projekty na rzecz społeczeństwa lokalnego zmieniać świat na lepszy w wymiarze globalnym.

Nasza fundacja to fundacja młoda, działająca non profit. Nikt z założycieli fundacji, nie jest etatowym pracownikiem Fundacji, a co za tym idzie nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Nasza praca to prawdziwy wolontariat, w którym oddajemy część swojego codziennego życia na potrzeby osób starszych, chorych i niesamodzielnych.

Wszyscy założyciele Fundacji EFOS posiadają wykształcenie medyczne oraz dyplom Opiekuna Medycznego. Doświadczenie zawodowe nabyliśmy jako wolontariusze w Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze w trakcie wielomiesięcznej praktyki zawodowej.

Bezpośrednim impulsem, który przyczynił się do powołania Fundacji jest szczególna wrażliwość założycieli na niewystarczającą opiekę nad niesamodzielnymi osobami starszymi lub nawet jej brak, a także wrażliwość na postępującą w wielu aspektach dyskryminację osób starszych ze względu na ich wiek lub niepełnosprawność.

Osoby, które nagle z dnia na dzień muszą przeorganizować swój czas, przewartościować swoje życie aby zająć się niepełnosprawnym bliskim, zwykle czują się zupełnie bezradnie, jak dziecko we mgle. Nie wiedzą, jak powinny postępować, jakie prawa im przysługują oraz gdzie i do kogo mogą zwrócić się o pomoc. Często zdarzają się sytuacje, w których nie ma możliwości zapewnienia choremu opieki w domu lub owa opieka z różnych przyczyn jest niewystarczająca, nieprofesjonalna, lub po prostu finansowo na nią nie stać.

W wielu wypadkach, co jest zrozumiałe, najbliżsi osoby chorej nie chcą zdecydować się na usługi „Agencji” która do opieki domowej deleguje osoby przypadkowe, które wiedzę merytoryczna mają nadrabiać „empatią”.

To tak jakby oddawać swoje drogocenne Volvo do naprawy w stodole u Pana Henia, który co prawda jest bardzo tani, potrafi naprawić ciągnik rolniczy i rower naprawi i ma naprawdę dużo empatii w tym co robi. Zaryzykujesz ? Mimo całej sympatii dla Pana Henia na pewno nie. To dlaczego chcesz ryzykować zdrowiem swojego bliskiego oddając go w przypadkowe ręce?

Opieka nad niepełnosprawnym i niesamodzielnym seniorem to nie tylko towarzyszenie w oglądaniu telewizji, czytaniu gazet, zaparzanie herbatki i zmianie pieluchomajtek. To także dobór właściwej diety i dobór właściwej rehabilitacji. To zajęcia aktywizujące ruchowo oraz aktywizujące umysł seniora w terapii zajęciowej.

Ideą Fundacji EFOS nie jest tworzenie fabryki opiekuńczej, gdzie kilku opiekunów ma pod swoja pieczą czasami ponad stu pacjentów. Chcemy tworzyć Rodzinne Domy Opieki, gdzie kilkoma podopiecznymi będzie zajmowało się kilku opiekunów, rehabilitantów, dietetyków, wolontariuszy. Gdzie podopieczny będzie czuł się jak członek nowej rodziny, a nie jak anonimowy pacjent nr 87 z pokoju 016 na pierwszym piętrze.

Tak, masz rację. Pomysł na takie działanie jest nierealny, nieefektywny z ekonomicznego punktu widzenia, nieopłacalny i skazany na porażkę. Bo gdzie tu zysk ? I gdzie tu zarobek? I gdzie tu interes?

Już odpowiadam. Nie ma zysku, nie ma zarobku, i nie ma interesu. EFOS jest fundacją NON PROFIT czyli działającą bez chęci zysku. A każdą pozyskaną „złotówkę” spożytkujemy na cele które są jasno doprecyzowane w Statucie Fundacji EFOS.

Jeżeli doczytałeś tekst do tego miejsca, to nie jest źle.

Teraz ruch należy do Ciebie. Piłka jest po Twojej stronie boiska.

Możesz wspomóc Fundację nie tylko drogocenna złotówką, ale także przekazując na rzecz Fundacji ze swojej nadwyżki magazynowej, firmowej, domowej materiały biurowe, środki higieniczne, niepotrzebne biurko, szafkę, fotel, komputer, telewizor, sprzęt kuchenny.

Możesz także przekazać Fundacji w użyczenie samochód ze swoją reklamą.

Jeżeli prowadzisz hurtownię spożywcza, sklep spożywczy, możesz przekazać artykuły spożywcze, których data ważności jeszcze nie minęła, ale już zbliża się do końca ważności produktu do spożycia.

Przyjmiemy wszystko co tylko będzie przydatne dla naszych podopiecznych.

Tylko proszę pamiętaj: Nie jesteśmy jako Fundacja stacją do utylizacji śmieci, a nasi podopieczni wymagają wielkiego szacunku i miłości od donatorów. Wiec zanim coś przekażesz zastanów się: Czy chciałbyś taką rzecz jaką przekazujesz – otrzymać. I z niej korzystać.

Oczywiście, wszystko co przekazujesz Fundacji możesz odpisać sobie od podatku zgodnie i na zasadach obowiązującego prawa (Fundacja prowadzi Działalność Pożytku Publicznego) .

A dokonując takiego odpisu – zarabiasz !

Udostępnij i pomagaj nam zbierać:

Europejska Fundacja Opieki Senioralnej - logotyp/zdjęcie

Wspieraj nas przy okazji zakupów.

Wspieraj nas

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga w zbieraniu funduszy na różne ważne cele. Wiecej o FaniMani

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl