dla dzieci / pomysły / prezenty / święta

W tym roku Wielkanoc świętujemy wyjątkowo późno – i chyba nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że wszyscy jesteśmy już naprawdę spragnieni tych świąt! A wraz ze zbliżaniem się Wielkanocy pojawia się coroczne pytanie: jakie prezenty wręczyć maluchom?
Choć zdecydowanie nie tak obfite i wymyślne jak te bożonarodzeniowe, prezenty wielkanocne wciąż są rodzinną tradycją w wielu polskich domach. Jak wybrać upominek, który sprawi dziecku przyjemność, ale nie będzie zbyt bolesnym dodatkiem do świątecznego budżetu? Przygotowaliśmy dla Was cztery ciekawe propozycje dla dzieci w różnym wieku. Uwaga: żaden z prezentów na naszej liście nie kosztuje więcej niż 50 zł!

Dla tych najmłodszych: tematyczna zabawka edukacyjna

W większości domów jednym z najważniejszych elementów przygotowań do Wielkanocy jest gotowanie tradycyjnych potraw. Dzieci widzą to i chcą pomagać w kuchennej krzątaninie – ale niektóre są zbyt małe, by mogły to zrobić w jakikolwiek znaczący sposób. Jak im to wynagrodzić? Zestaw drewnianych warzyw na rzepach, które maluch może „kroić”, będzie nie tylko świetną zabawką, ale też okazją, by przemycić ważne lekcje na temat zdrowego odżywiania, samodzielności i przygotowywania domowych posiłków. Tej i innych edukacyjnych zabawek szukajcie w sklepie Dobre Zabawki (darowizna 2,5%).

Dla tych nieco starszych: mądra książka

Książka to jeden z tych prezentów, których nigdy dość. Zawsze warto sięgać po popularne od wielu lat tomy dla dzieci, ale równie ciekawe może być danie szansy historiom, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat – na przykład jednej z części serii o „Agacie z placu Słonecznego”. To opowieść o tajemniczej niani jeżdżącej na złotej damce i znającej wschodnie sztuki walki, która znienacka pojawia się w życiu rodzeństwa z domu przy ulicy Fortecznej, gdy jego rodzice wyjeżdżają na wyprawę badawczą do Papui-Nowej Gwinei. Książki o Agacie i wiele innych kupicie na stronie wydawnictwa Marginesy (darowizna 2,5%).

Dla sześciolatków i starszych: Story Cubes

Zawsze zastanawiały nas te wszystkie „rozwijające wyobraźnię” zabawki dla dzieci. Przecież dzieciaki mają wystarczająco dużo wyobraźni i bez pomocy gadżetów! Wspólne opowiadanie fantastycznych historii może być świetną zabawą dla całej rodziny – kostki Story Cubes zainspirują was do wymyślania niestworzonych opowieści, a godziny spędzone na zabawie dostarczą mnóstwa materiału do rodzinnego repertuaru anegdot. Do kupienia na Allegro (darowizna 0,15-1,44%).

Dla prawie wszystkich: kolorowanka i kredki

Antystresowe, medytacyjne, kreatywne i inne kolorowanki dla dorosłych stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne – tak bardzo, że trochę chyba zapomnieliśmy o tym, że kolorowanki są przede wszystkim dla dzieci! Zestaw porządnych kredek (a trudno o lepsze niż te marki Faber-Castell) oraz kolorowanka z pięknymi obrazkami to prezent, który zachwyci każde dziecko i pomoże mu – w czasach, w których dzieci chętniej sięgają po smartfona niż po blok rysunkowy – poczuć tę prostą radość, jaką daje samodzielne stworzenie czegoś pięknego. Kredki kupisz na stronie producenta (darowizna 5%).

 

Święta to czas pomagania! Podziel się wiosenną radością, kupując prezenty za pośrednictwem FaniMani. Wystarczy, że przed dokonaniem zakupu przejdziesz do sklepu ze strony FaniMani.pl lub zainstalujesz Przypominajkę, która podpowie Ci, jak pomagać przy okazji zakupów online. Wybrana przez Ciebie organizacja może otrzymać nawet kilka procent wartości Twoich zakupów! Masz z czego wybierać: w naszej bazie jest już ponad 1000 znanych sklepów internetowych.