dla dzieci / pomysły / Zakupy przez internet

Bez względu na to, czy Twoja rodzina składa się z samych entuzjastów sportów zimowych, czy raczej należycie do tych osób, które na wszystkie zimne miesiące najchętniej zaszyłyby się pod kołdrą z książką i herbatką, na pewno zastanawiacie się, jak dobrze wykorzystać dwa tygodnie zimowego odpoczynku od szkolnych zajęć.

Wyjazd to idealny sposób na oderwanie się od codzienności: ale, niestety, wyjazdy mają to do siebie, że nie kosztują mało. Co zrobić, by uniknąć niektórych wydatków związanych z zimowym urlopem? Podpowiadamy nasze sposoby: zarówno te sprawdzone od lat, jak i świeże!

Starannie skalkuluj koszt przejazdu

Najnowsze podwyżki cen biletów kolejowych (średnio o ok. 11%, a w niektórych przypadkach nawet o 20%) sprawiły, że na wielu trasach pociąg przestał być oczywistą ekonomiczną opcją. Choć chyba nic nie zmieni faktu, że pociąg to najlepszy wybór z perspektywy troski o środowisko, to obecnie troska o portfel może podyktować wybór innego środka transportu, jeśli podróżujemy w granicach Polski.

Postaw na wyżywienie we własnym zakresie – na każdym etapie!

W serwisach takich jak Booking.com (darowizna 1,8-3,5%) można z łatwością wyszukiwać miejsca noclegowe pod kątem tego, czy dany ośrodek oferuje np. śniadanie wliczone w cenę. Tylko powiedzmy sobie otwarcie: „wliczone w cenę” nie oznacza „darmowe”. W każdym przypadku warto sprawdzić, czy samodzielne przygotowywanie przynajmniej części posiłków nie będzie znacznie tańszą opcją niż płacenie za nie w miejscu pobytu.

Wybierz mniej popularne kierunki

Narty w Tyrolu albo górskie spacery po Zakopanem to zimowe klasyki od bardzo dawna, ale to właśnie ich popularność sprawia, że zazwyczaj stanowią opcję daleką od ekonomicznej. Szukający oszczędności powinni postawić raczej na mniej znane i mniejsze miejscowości, które wcale nie muszą być mniej atrakcyjne, a jednak kuszą bardziej przystępnymi cenami – i można liczyć na to, że nie będzie w nich tłumów! Mniejsze obłożenie przełoży się też niewątpliwie na niższe ceny w restauracjach oraz miejscach oferujących atrakcje. Dobrą regułą jest stawianie na wyższej klasy hotel w tańszej okolicy zamiast szukania tańszego (przez co wykle gorszego) noclegu w drogiej miejscowości.

Trzymaj rękę na pulsie promocji

Wszyscy #SprytniRodzice próbujący zminimalizować zimowe wydatki wiedzą, że korzystanie z serwisów takich jak Wakacje.pl (darowizna 1,5%), zbierających informacje o ofertach różnych biur podróży, jest doskonałym sposobem, by zapolować na okazje i oferty typu last minute. Warto uważnie – i, co istotne, systematycznie – śledzić agregatory ofert, aby nie przegapić żadnej cenowej perełki.

A jakie są Wasze sposoby na oszczędzanie podczas zimowych wyjazdów? Staracie się ograniczać wydatki podczas wyjazdu, czy raczej oszczędzacie, by później z niczym się nie powstrzymywać i swobodnie sobie folgować? Czekamy na Wasze komentarze!