Halloween / pomysły

Już niedługo Halloween! Jeśli planujesz z tej okazji spotkanie dla dzieci i szukasz pomysłów na zabawy, które spodobają się najmłodszym, przeczytaj, jakie propozycje wybraliśmy dla Ciebie.
A dla tych, którzy przeczytają tekst do końca, mamy dodatkową niespodziankę!

Tradycyjnym elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie Halloween jest lampion z dyni. Aby go przygotować, trzeba najpierw uciąć nożem czubek dyni a następnie wydrążyć jej środek łyżką. Potem dzieci mogą narysować na dyni oczy nos i zęby, które my następnie wytniemy. Na koniec w środku dyni umieszcza się małą świeczkę.

43223219 - symbol of halloween in window

Najpopularniejsza zabawa na Halloween polega na chwytaniu jabłek powieszonych na sznurku. Zawodnik musi zjeść cały owoc nie pomagając sobie przy tym rękami. Jabłka mogą być surowe lub otoczone w karmelu, możemy również zastąpić je pączkami.

Zawijanie mumii w papier to zabawa w parach, podczas której każda z par dostaje rolkę papieru toaletowego. Jedna osoba zostaje mumią a druga zawija ją w papier. Wygrywa oczywiście para, która najszybciej poradzi sobie z tym zadaniem.

Dzieciom na pewno spodoba się też zabawa z popcornem. Polega ona na zorganizowaniu konkursu, w którym trzeba jak najszybciej przenieść popcorn z jednego miejsca do drugiego.
Zwycięska drużyna musi być nie tylko jest najszybsza, ale powinna też rozsypać po drodze najmniej popcornu.

Z okazji Halloween dzieci mogą wcielić się w rolę strasznego potwora lub czarownicy. Możemy zaangażować je w przygotowanie kostiumów a później zaproponować zabawę w malowanie twarzy farbami lub kredkami przeznaczonymi do kolorowania skóry. Tak przebrane dzieci mogą wziąć udział w tradycyjnej zabawie „Cukierek albo psikus”, podczas której chodzą one od domu do domu prosząc o słodycze.

Myśląc o przygotowaniach do Halloween razem ze sklepem Faber-Castell przygotowaliśmy dla Was niespodziankę: 15% rabatu na zakupy! W ofercie sklepu znajdziecie m.in. farbki do malowania twarzy, artykuły szkolne, akcesoria kreślarskie, piśmiennicze i wiele więcej.
A przy okazji zakupów możecie bezpłatnie wesprzeć wybraną przez siebie organizację!Comments

  1. Super pomysły na prezent!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasi darczyńcy