dla niej / Dzień Matki / pomysły / prezenty

Nie będziemy się tutaj zniżać do ordynarnych żartów o teściowych, ale powiedzmy sobie szczerze: stosunki między nami a rodzicami naszych współmałżonków mogą układać się naprawdę różnie.
Bywają wspaniałe sytuacje, w których teściowa staje się dla nas praktycznie drugą mamą, ale bywa też, że relacja nigdy nie wykracza poza obszar chłodnej towarzyskiej grzeczności. Albo gorzej. O ile szczęśliwcy, którzy mieli farta wżenić się w rodzinę, którą traktują jak własną, prawdopodobnie nie mają problemu z wyborem prezentu, o tyle ta druga grupa co roku staje przed tym samym pytaniem: co kupić mamusi? Spieszymy z pomocą! Przygotowaliśmy cztery niebanalne propozycje z czterech różnych półek cenowych – są tu podarunki od najdrobniejszych aż po całkiem duże. Tylko bez żartów, prosimy.

Nietuzinkowe czekoladki

Dobre czekoladki albo inne smakowitości to idealny podarunek dla każdego, kto wiecznie podkreśla, że niczego nie chce i nie potrzebuje, bo już wszystko ma. Łakocie można przecież szybko zjeść i nie głowić się, co zrobić z kolejnym bibelotem, prawda? Piękne i pyszne czekoladowe kwiatki, które kupisz w sklepie Chocolissimo (darowizna 4%), będą uroczym, bezpretensjonalnym prezentem.

Porządny krem do rąk

Kupowanie kosmetyków w charakterze prezentu to prawdziwe pole minowe. To bardzo subiektywna kategoria, w której każdy ma swoje upodobania, alergie, nietolerancje, lubiane lub nielubiane marki… Do tego znaczna część kosmetyków może wywoływać negatywne skojarzenia lub sugerować złośliwą intencję. Jest jednak pewna kategoria mazideł, która w całym tym labiryncie jest zawsze trafionym pomysłem: to krem do rąk! W końcu to jedna z tych rzeczy, które przydadzą się zawsze, choć zarazem nie jest to typowy prezent-przydaś, lecz raczej odrobina luksusu i dbania o siebie w każdym momencie dnia. A jeśli wybierzesz jeden z zamkniętych w kolorowych pudełeczkach kremów marki seaNtree, który możesz kupić w sklepie Kontigo (darowizna 4%), taki drobiazg będzie też ślicznym gadżetem, który teściowa może nosić w torebce.

Piękna ceramika

Nie bądź tym człowiekiem, który w ramach prezentu na Dzień Matki wręcza teściowej kupiony na stacji benzynowej kubek z napisem „Najlepsza teściowa na świecie”. Nikt nie lubi dostawać prezentów od tego człowieka. Prawdopodobnie też nikt nie lubi tego człowieka. Mierz wyżej: kup naprawdę ładną ceramikę! W sklepie Dekoria (darowizna 1,5%) znajdziesz szeroki wybór naczyń ceramicznych w różnych cenach, ale nam szczególnie przypadły do gustu kubki i czajniki w subtelny marmurkowy wzór.

Biżuteria z klasą i bez przesady

Większość teściowych – i, powiedzmy sobie szczerze, większość ludzi – uwielbia wszystko, co się świeci. Celuj w bransoletkę z ciekawą zawieszką albo delikatny naszyjnik – oba te wybory są znacznie pewniejsze niż pierścionki, które przed zakupem warto jednak przymierzyć, albo kolczyki, które ze względu na to, jak blisko twarzy się znajdują, najlepiej jest wybierać samodzielnie. To pewniaki, które podbiją serce obdarowanej. W sklepie Picky Pica (darowizna 4,25%) znajdziesz szeroki wybór modnych błyskotek o ponadczasowych wzorach w bardzo przystępnych cenach.

 

A jak upewnić się na 100%, że mamusia będzie zachwycona? Powiedz jej, że część wartości jej prezentu została przekazana na konto organizacji prowadzącej działalność bliską jej sercu: czy będzie to pomoc bezdomnym zwierzakom, szpitale dla dzieci czy ratowanie lasów. Z naszą Przypominajką pomaganie jest łatwe: zobacz, jak to zrobić.