dla babci i dziadka / prezenty / Zakupy przez internet

Wiadomo, że babcie i dziadkowie najbardziej cieszą się z takich prezentów, które ich wnuczęta wykonały samodzielnie. Powiedzmy sobie jednak szczerze: powyżej pewnego wieku nasz zapał do wycinanek z kolorowego papieru i brokatu nieco jakby słabnie. A do tego kieszonkowego mamy więcej, co znacznie poszerza wachlarz prezentowych możliwości.

Jaki prezent nie tylko sprawi radość babci lub dziadkowi, lecz także przyda im się na co dzień? Jak zawsze mamy dla Was kilka propozycji!

Dla dziadków zakochanych w swojej działce: klęcznik ogrodowy  

Jeśli klasyczna pozycja „Działka moje hobby” jest jedną z najważniejszych książek w biblioteczce Twoich dziadków, sadzenie, pielenie i szkodniki roślin to główne tematy podczas rodzinnych spotkań a pytanie „nie chcesz może dwóch wiader ładnej pigwy?” słyszysz co jesień, to znak, że Twoi dziadkowie są działkowiczami z krwi i kości. Opieka nad roślinami daje mnóstwo frajdy i jeszcze więcej satysfakcji, ale jest fizycznie wymagająca – zwłaszcza dla starszych osób. Schylanie się, kucanie i długotrwałe klęczenie są mordercze dla stawów! Daj dziadkom nieco komfortu, fundując im lekki klęcznik-taboret, który ochroni ich kolana w czasie pielenia, sadzenia i innych ogrodowych prac. Kupisz go np. w sklepie Zolta (darowizna 3%).

Dla dziadków, którzy uwielbiają robić przetwory: wolnowar

A skoro przy działkowych plonach jesteśmy: czy Twoi dziadkowie lubią robić przetwory? Dżemy, ogórki kiszone, konfitury, sosy, smarowidła różnego rodzaju… Jeżeli tak, na pewno spodoba im się sprytne urządzenie, jakim jest wolnowar. Pozwala na przyrządzenie przetworów w niższej niż zwykła temperaturze, dzięki czemu zachowują smak, aromat i wartości odżywcze świeżych owoców i warzyw – a nad wolnowarem nie trzeba stać, pilnować i mieszać! Klasycznym modelem jest CrockPot, który kupisz w sklepie producenta (darowizna 5%)

Dla dziadków, którzy chcieliby się więcej ruszać: miniorbitrek pod biurko

Choć na hasło „babcia i dziadek” reagujemy zwykle, wyobrażając sobie starszego pana z sumiastym wąsem oraz pomarszczoną jak jabłuszko panią z siwym koczkiem, wielu dziadków nie przekroczyło przecież nawet pięćdziesiątki i jeszcze daleko im do emerytury! Zresztą, co tu dużo mówić, aktywność fizyczna jest istotna bez względu na wiek. Na prezent dla pracujących biurowo dziadków i babć polecamy miniorbitrek podbiurkowy, który zamieni pracę przy biurku w coś zdecydowanie mniej… biernego. Solidny model dostępny jest w sklepie Costway (darowizna 3,5%).

Dla dziadków, którzy coraz gorzej znoszą zimę: lampa imitująca światło dzienne  

Sezonowa depresja dotyka wielu osób, ale seniorzy są na nią szczególnie narażeni: zwłaszcza ci, którzy nie pracują lub nie dbają o regularną aktywność. Jeśli widzisz, że każda kolejna zima bardziej przygnębia babcię lub dziadka, to może jednym z rozwiązań będzie zafundowanie im lampy świecącej w spektrum światła dziennego. Regularne naświetlanie poprawia humor, stymuluje produkcję witaminy D3 i pomaga uregulować rytm dobowy. Modele z kilku różnych półek cenowych znajdziesz na Allegro (darowizna 0,15-0,96%).

Dla dziadków, którzy nigdy nie mają dość zdjęć swoich wnuków: ramka cyfrowa  

Ach, zdjęcia wnucząt. Czy może ich być za dużo? Absolutnie nie. A czy można mieć dość wiecznego ich drukowania i przesyłania? Absolutnie tak. Rozwiązanie? Ramka cyfrowa, na którą można wygodnie przesłać mnóstwo, MNÓSTWO fotografii, które będą się cyklicznie zmieniać. Zajrzyj do sklepu Media Expert (darowizna 1-1,25%), by wybrać spośród wielu modeli.