dla niego / dla niej / homepage

Bieganie ma bardzo, bardzo wiele zalet. Ma też jedną wadę: biegając, jesteśmy narażeni na zaczepki, nękanie i atak, a także na potrącenie przez samochód, bardziej niż w przypadku jakiejkolwiek innej dyscypliny.

Czy to powinno nas odwodzić od treningu? W żadnym wypadku! Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – i wyposażyć się w gadżety, które pomogą nam ich przestrzegać.

Po pierwsze: daj się zobaczyć!

Jeśli na twojej biegowej trasie znajduje się ulica lub droga, a przede wszystkim wówczas, gdy zamierzasz biec poboczem, odblaskowe elementy w stroju będą niezbędne – zwłaszcza jeśli masz w zwyczaju wychodzić na przebieżkę wieczorami lub wcześnie rano. Odblaskowe elementy na butach, ubraniu lub czapce wskażą kierowcom, gdzie się  znajdujesz, i pomogą im wymijać cię z daleka. Nie musisz od razu zakładać kamizelki odblaskowej (choć, oczywiście, byłaby to najlepiej widoczna opcja): lśniący pas wystarczy, by zwiększyć twoją widoczność na drodze. Takie i wiele innych odblaskowych gadżetów kupisz w sklepie SportBody (darowizna 2,5%).

Po drugie: poinformuj kogoś o tym, gdzie jesteś

Ruszając na trasę, daj znać komuś, z kim mieszkasz – albo innej zaufanej osobie – jaki będzie przebieg Twojej trasy. Warto skorzystać z dobrodziejstwa technologii i poinformować o tym automatycznie, korzystając z odpowiedniej aplikacji, wskazującej Twoją lokalizację wybranym osobom. Z łatwością znajdziesz wiele podobnych programów w swoim sklepie z aplikacjami – ale nie przydadzą ci się na wiele, jeśli nie będziesz mieć przy sobie telefonu! Łatwo zabierzesz go ze sobą na przebieżkę w wygodnym etui: w EtuiStudio znajdziesz takie, które zmieszczą nie tylko telefon, lecz także klucze (darowizna 3,9%).

Po trzecie: nie biegaj w ciemnościach

I nie, to nie jest głos sprzeciwu wobec wieczornych lub wczesnoporannych przebieżek, mimo że bieganie po ciemku to najkrótsza droga do skręconych kostek, złamań, wstrząsu mózgu i wielu innych nieszczególnie przyjemnych urazów. Rozwiązanie? Zmiana trasy – albo lampka na czoło, pieszczotliwie nazywana czołówką. Wiemy, że nie jest to najbardziej stylowy gadżet, jaki można sobie wyobrazić, ale przecież nie to jest najważniejsze. W Sklepie Biegacza (darowizna 3%) znajdziesz wiele modeli czołówek – na pewno wybierzesz spośród nich taką, która okaże się… twarzowa.

Po czwarte: przezorny zawsze ubezpieczony

Można podjąć wszystkie niezbędne kroki i mimo to znaleźć się w nieprzyjemnej sytuacji. Gdy zaczyna robić się niebezpiecznie, musisz się bronić – zwłaszcza jeśli nie masz już siły skutecznie uciekać. W takich przypadkach przyda ci się coś, co odstraszy napastnika. Gaz pieprzowy (kupisz go np. w sklepie Kolba – darowizna 4,25%) lub bransoletka z alarmem (na Allegro znajdziesz je w kilku kolorach – darowizna 0,15-1,44%) mogą dać ci element zaskoczenia i chwilową przewagę potrzebną, by oddalić się w bezpieczne miejsce.

Dbając o swoje bezpieczeństwo, możesz zadbać także o innych! Wystarczy, że przed samymi zakupami przejdziesz do sklepu ze strony FaniMani.pl lub zainstalujesz Przypominajkę, która podpowie Ci, jak pomagać przy okazji zakupów online. Dzięki temu wybrana przez Ciebie organizacja może otrzymać nawet kilka procent wartości Twoich zakupów! A jest z czego wybierać: w naszej bazie jest już ponad 1000 znanych sklepów internetowych. Gotowi, by pomagać? Start!