dla niego / dla niej / pomysły / prezenty

Od najbardziej wyczekiwanej premiery tego roku – premiery finałowego sezonu Gry o tron – dzielą nas jeszcze nieznośnie długie trzy dni. Oczywiście wszyscy wiemy, że to będzie jedna wielka, sześcioodcinkowa seria łez nad widowiskową śmiercią wszystkich naszych ulubionych postaci: ale to dramat, którego wprost nie możemy się doczekać.  

Ciągnący się w nieskończoność czas oczekiwania warto wypełnić, czytając wciągającą książkę. Czemu nie wybrać takiej, która da ci przedsmak tego, za co wszyscy kochamy Grę o tron? We współpracy z wydawnictwem Muza SA przygotowaliśmy cztery propozycje lektur, które pomogą ci przetrwać przerwy między kolejnymi odcinkami.

Kevin Dutton, Andy McNab, Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces

Szacuje się, że około 0,5% ludzkości to psychopaci (w Grze o tron ten odsetek to pewnie jakieś 70%). Niewiele? W takim razie pomyśl, że łącznie to aż 350 milionów osób! Brzmi znacznie gorzej, prawda? Prawdopodobnie każdy z nas zna jakiegoś lepiej lub gorzej zakamuflowanego psychopatę – i każdy, jak przekonują autorzy książki Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces, ma swojego „wewnętrznego psychopatę”, który podpowiada mu egoistyczne posunięcia w różnych dziedzinach życia. Nie obiecujemy, że słuchanie go pomoże ci zdobyć Żelazny Tron, ale – jak dowiesz się z lektury – może pomóc ci osiągnąć sukces na wielu innych obszarach. Tylko nie próbuj naśladować Ramsaya Boltona…

J.R.R. Tolkien, trylogia Władca Pierścieni

To szokujące, jak wielu zagorzałych miłośników Gry o tron nigdy nie przeczytało książek, bez których ani Pieśń lodu i ognia – seria powieści autorstwa G.R.R. Martina, na podstawie których powstał serial – ani w ogóle światowa literatura fantasy prawdopodobnie nigdy by nie istniały! Choć w tym roku obchodzimy 65. rocznicę wydania pierwszego tomu, spektakularny świat stworzony przez Tolkiena nie zestarzał się ani trochę – i zawsze warto do niego wracać.

Leslie Carroll, Zbrodnie i skandale na królewskich dworach

Tytuł tej książki mógłby być alternatywnym tytułem dla Gry o tron! Jak dowiesz się z lektury tego wciągającego opracowania najgłośniejszych intryg, jakimi zasłynęły królewskie dwory Europy, ani trucicielstwo, ani szokujące romanse i rozwiązłość, ani zwykła podłość nie są dla szlacheckich rodów niczym wyjątkowym. Tylko smoków nigdy nie było, niestety.

Gabriel Garcia Marquez, Sto lat samotności

Kazirodczy ród powoli zmierzający ku zagładzie? Rzeczywistość, w której magia miesza się z chłodnym realizmem? Szaleństwo namiętności, rozpacz i śmierć? Skąd my to znamy. Jeśli dotąd nie udało ci się przeczytać tego klasyka literatury iberoamerykańskiej, najwyższa pora nadrobić zaległości.

 

Pamiętaj, że kupując książki za pośrednictwem strony wydawnictwa Muza SA, aż 4% wartości swoich zakupów przekazujesz na rzecz wybranej przez siebie organizacji. Czytając albo wręczając książki w prezencie (a wszyscy wiemy, że książka to rewelacyjny prezent) – pomagasz! Wystarczy, że ze strony FaniMani.pl pobierzesz Przypominajkę i… zaczniesz kupować. To nic nie kosztuje!