promocje

Planujesz weekendowy wypad, wakacyjny wyjazd albo podróż służbową? Chcesz wiedzieć, jak obniżyć koszty swojego wyjazdu rezerwując tani nocleg online?

Żeby tanio przenocować w dobrym hotelu nie trzeba wcale być doświadczonym podróżnikiem ani poświęcić długiego czasu na znalezienie noclegu. Wystarczy tylko wiedzieć, jak szukać niedrogiego noclegu i w jaki sposób wybrać ten najlepszy spośród tysięcy ofert. Przy właściwym podejściu można obniżyć cenę rezerwacji hotelu nawet o 30%.

Jak znaleźć nocleg w najlepszej cenie?

Rezerwowanie noclegu w hotelu bezpośrednio poprzez jego stronę internetową lub telefonicznie prawie nigdy nie jest korzystne cenowo, ponieważ kwota podana na oficjalnej stronie jest przeważnie zawyżona i stanowi średnią kosztu noclegu w danym mieście. Znacznie lepiej skorzystać w tym celu z serwisu, w którym można porównać ceny i oferty wielu hoteli w jednym miejscu. Można zrobić to np. za pomocą strony TripAdvisor.com, która zawiera oferty zebrane z ponad 200 serwisów rezerwacyjnych. Aby znaleźć hotel, wystarczy w wyszukiwarce na stronie wpisać nazwę miejscowości, do której się wybieramy i planowaną datę podróży.

Szukając noclegu w tego typu serwisach możemy też od razu zaznaczyć nasze preferencje, takie jak cena noclegu, odległość od danego punktu (np. od Starego Miasta), bezpłatny parking czy średnia ocena wystawiona przez innych podróżnych. Wybrane opcje można łatwo zmienić, dodając lub odejmując dane kryteria tak, aby znaleźć dokładnie taki nocleg, jakiego akurat potrzebujemy.

Co jeszcze warto wiedzieć, rezerwując hotel online?

Planując podróż do miasta, którego dobrze nie znamy warto najpierw sprawdzić, gdzie zlokalizowane są najważniejsze punkty takie jak dworzec, rynek czy plaża. Oczywiście interesujące nas miejsca będą zależne od celu podróży – co innego będzie ważne podczas wyjazdu służbowego a co innego podczas wakacji z rodziną. Szukając noclegu na TripAdvisor.com możemy od razu zaznaczyć odległość dzielącą go od danego miejsca taką jak np. 1 czy 5 km. Oczywiście cena hotelu będzie zależna od jego lokalizacji, ale korzystając z porównywania cen noclegów możemy łatwo sprawdzić jak będzie się ona zmieniać w różnych częściach miasta.

Jeśli chodzi o cenę noclegu, bardzo istotny jest również termin, w jakim planujemy odbyć naszą podróż. Często rezerwacje hoteli są najdroższe w weekend, jeśli mamy więc taką możliwość, lepiej rozpocząć nasz wyjazd w środku tygodnia niż np. w piątek wieczorem.

Szukanie noclegu online ma jeszcze jedną, ale bardzo ważną zaletę – daje nam możliwość sprawdzenia opinii na temat miejsca, w którym chcemy zarezerwować nocleg. Osoby, które już odwiedziły dany hotel piszą w opiniach, czy obsługa była przyjazna, czy pokój był zgodny z opisem oraz czy jego lokalizacja i widok z okna zgadzał się z tym, co wcześniej widziały na stronie. Serwis TripAdvisor.com zwiera ponad 500 miilionów (!) takich autentycznych recenzji podróżnych.

Rezerwując hotel online na TripAdvisor.com przez FaniMani.pl możesz dodatkowo przekazać kilka procent wartości transakcji dla wybranej przez siebie organizacji społecznej. Dzięki temu otrzyma ona potrzebne wsparcie, które dla Ciebie będzie bezpłatne.

Zobacz więcej: https://fanimani.pl/partner/tripadvisor/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *