dla niej / Zakupy przez internet

Wybór kostiumu kąpielowego rzadko bywa łatwy. Każde ciało jest inne, każdy z nas inaczej postrzega swoje mocne i słabe strony, każdy ma swoje preferencje i styl… Kluczem do wyboru najlepszego kostiumu kąpielowego jest więc znalezienie takiego, który skutecznie podkreśla zalety sylwetki i przyciąga ku nim spojrzenia.
Oto, na co warto zwrócić uwagę, wybierając kostium kąpielowy plus-size. To nie takie trudne!

Kształt sylwetki przede wszystkim

Pierwszym krokiem na drodze do wyboru idealnego stroju kąpielowego jest rozpoznanie swojego typu sylwetki. Jabłka będą miały okrągły brzuch i kształtne nogi, klepsydry – wydatne biodra i biust, gruszki – wyraźnie zaznaczone uda. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak nazwać swój typ sylwetki, możesz wykonać jeden z wielu testów w Internecie: wystarczy miarka krawiecka i kilka minut!

Styl i fason

Różne fasony pasują do różnych sylwetek. Jednoczęściowe kostiumy, które w ostatnich latach przeżywają renesans, będą idealne dla osób pragnących zakryć brzuch. Wspaniale podkreślają talię u sylwetek w typie klepsydry! Dwuczęściowy kostium z długą górą, łączący zalety stroju jednoczęściowego i bikini, polubią osoby, które chciałyby dodać sobie sportowego szyku i przyciągnąć uwagę ku brzuchowi raczej niż ku np. biustowi. Ten natomiast świetnie wyeksponuje klasyczne bikini (perfekcyjne dla entuzjastek opalania!).

Ozdobne detale, czyli dodajemy szyku

Jasne, kostium kąpielowy to bardzo nieskomplikowany element ubioru – ale to nie znaczy, że nie można dodać mu odrobiny fantazji.
Do modelowania sylwetki można wykorzystać falbanki, które idealnie nadadzą się np. do ukrycia oponki na brzuchu. Podobnie zadziałają szczypania i marszczenia, a nawet wiązania, które można znaleźć wśród wielu fasonów kostiumów kąpielowych – np. tych w butiku Ulla Popken (darowizna 6%)
Drobne printy i desenie (w przeciwieństwie do tych dużych i wyrazistych) dadzą wrażenie szczuplejszej sylwetki. Możesz darować sobie ciemne kolory: latem najlepiej wybierać te, które dają Ci najwięcej frajdy i przywołują uśmiech!
Jeśli chcesz zbliżyć swoją sylwetkę do kanonicznego kształtu klepsydry, wybierz kostium z baskinką – a jeśli, wprost przeciwnie, pragniesz ukryć falujący biust, może Ci w tym pomóc dekolt wycięty w kształt prostokąta.

Dobrana para: kostium kąpielowy i sylwetka plus-size

Ta zasada dotyczy wszystkich ubrań i kostium kąpielowy nie jest wyjątkiem: im lepiej dopasowany, tym… lepiej! Rozmiary potrafią bardzo różnić się pomiędzy markami, dlatego najlepiej jest dać sobie czas na dokładne przymierzenie tego, co potrzebne. Odrobiny więcej uwagi mogą też wymagać kostiumy dwuczęściowe: automatyczne kupienie góry i dołu w tym samym rozmiarze rzadko się sprawdza. Możliwość dopasowania z osobna górnej i dolnej części jest zresztą dobrym argumentem za tym, by wybierać dwuczęściowe kostiumy. Warto zajrzeć w ich poszukiwaniu do sklepu Gatta (darowizna 3,5%).

Najważniejsze na koniec

Tak, wiemy, że właśnie przeczytałaś artykuł o dobieraniu kostiumu do sylwetki, ale… pamiętaj, że nikt poza Tobą nie zdecyduje, w czym czujesz się najlepiej! Noś to, co daje Ci radość, a Twoja pewność siebie i zadowolenie sprawią, że będziesz wyglądać atrakcyjnie w każdych okolicznościach. I w każdych ciuchach. 😉