prezenty dla udręczonych stopami procentowymi
Poznaj świąteczne inspiracje na prezenty dla najbliższych! / prezenty / święta

Rok 2022 na zawsze zapamiętamy w Polsce jako okres kryzysów i zawirowań. Potężne baty zebrał rynek mieszkań i kredytów mieszkaniowych: spłacający kredyty na mieszkanie do dziś ogryzają paznokcie przed każdą konferencją prasową Rady Polityki Pieniężnej, w czasie której może paść informacja o kolejnej podwyżce stóp procentowych…

Ulżyjmy im nieco! Dziś przedstawiamy pomysły na prezenty dla wszystkich tych, którym rata za mieszkanie wzrosła dwukrotnie, bank w ostatniej chwili odmówił przyznania zdolności kredytowej albo którym cena wymarzonego M3 poszybowała w górę o 100 tysięcy złotych.

Kołdra obciążeniowa: by ukoić skołatane nerwy

Jeżeli do tej pory nie słyszałeś jeszcze o kołdrach obciążeniowych, to najwyraźniej ostatni rok spędziłeś na bezludnej wyspie. Te ważące nawet dziesięć kilogramów kołdry szturmem wzięły media społecznościowe, gdzie chwalone są nie tylko za spełnianie swojej podstawowej funkcji pokrywy śpiulkolotu, lecz także za właściwości uspokajające i pozwalające szybciej zapaść w głęboki, krzepiący sen. Idealne dla każdego, komu hipoteka spędza sen z powiek. Zajrzyj na Allegro (darowizna 0,15-0,96%), by porównać oferty.

Grube i ciepłe skarpety: by bez żalu przykręcić kaloryfer

Skarpety to bożonarodzeniowy klasyk, ale tegoroczny kryzys energetyczny i potężne podwyżki cen ogrzewania sprawiają, że można na niego spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy. Cudownie puszyste, mięsiste skarpety ogrzeją stopy (byle nie procentowe!) i pomogą przetrwać zimę w mieszkaniu, którego wysokie ceny energii nie pozwalają ogrzać do komfortowego poziomu. Przejrzyj ofertę sklepu KABAK (darowizna 7%), by wybrać coś odpowiednio puszystego.

Stylowa roślina doniczkowa: by umaić czymś gołe ściany

Roślina w dobrze dobranej osłonce ożywi każde wnętrze. Można wybierać spośród tak wielu gatunków o rozmaitych stopniach odporności, że wymówka „nie mam ręki do kwiatów” jest już dawno nieaktualna! Zajrzyj do sklepu Homla (darowizna 2,4%), aby wybrać śliczną osłonkę, a do BricoMarche (darowizna 2,4%) — by dodać do niej kwiatka. Wszyscy ci, którym zdolności kredytowej wystarczyło akurat na to, żeby kupić własne lokum, ale już zdecydowanie nie na to, żeby je urządzić po swojemu, na pewno docenią taki podarunek.

Pachnące kosmetyki do kąpieli: by zaznać odrobiny relaksu

Nic tak nie relaksuje człowieka jak długa, ciepła kąpiel. Tu pachnąca świeczka, tam przenośny głośnik z ulubioną muzyką lub wciągającym podcastem i mamy to: dobre pół godziny maksymalnego odprężenia, pozwalającego zapomnieć o krwiożerczej Radzie Polityki Pieniężnej. Możesz przebierać wśród setek, jeśli nie tysięcy rozmaitych propozycji, ale sugerujemy kojące zapachy, takie jak lawenda czy rumianek, i nawilżające formuły, które nie wysuszą skóry. Znajdziesz je w ofercie sklepu Notino.pl (darowizna 0,5%).

Słuchawki wygłuszające: by nie słyszeć teściów za ścianą

Kto wśród nas nie ma tego znajomego — lub znajomej pary — która już była w ogródku własnego M, już witała się z gąską hipoteki, gdy nagle zdolność poleciała jej na łeb, na szyję i okazało się, że zdecydowanie nieoptymalna sytuacja pomieszkiwania kątem u rodziców lub teściów wydłuży się o czas nieokreślony? A może to Ty jesteś tym znajomym? Jeśli tak, to na pewno zgodzisz się, że nie ma nic bardziej dołującego, niż tata słuchający wieczornych wiadomości TVP na cały regulator albo mama teatralnym szeptem narzekająca w telefonicznej rozmowie z przyjaciółką, że nie tylko siedzicie im na głowie, ale nawet nie planujecie obdarzyć jej wnukami. Wiadomo, że nie będzie lepszego rozwiązania niż wyprowadzka, ale wygłuszające słuchawki dadzą przynajmniej chwilową ulgę: kupisz je na przykład w sklepie NeoNet (darowizna 1,35%).