Prezenty dla kolegi lub koleżanki z pracy
dla niego / dla niej / pomysły

Bez względu na to, czy w Twojej firmie mówicie na ten zwyczaj secret Santa, czy po prostu mikołajki, świąteczna wymiana prezentowa między współpracownikami wielu osobom spędza sen z powiek. Zwłaszcza jeśli wiąże się z losowaniem!

Czy zdarzyło Ci się wylosować swojego ulubionego kumpla z działu, czy Zosię z księgowości, pracującą w firmie od dwóch tygodni, której prawie na pewno nie poznałbyś na ulicy, ruszamy z pomocą! Oto lista niedrogich (żaden nie kosztuje więcej niż 50 zł) upominków, które idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy musisz obdarować osobę, której nie znasz za dobrze.

Ładowarka do telefonu

Na początku października Europę zelektryzowała wiadomość o decyzji Parlamentu Europejskiego: do końca 2024 wszystkie urządzenia mobilne powinny być wyposażone w port USB typu C. Innymi słowy: koniec z krążeniem po biurze i pytaniem „A masz ładowarkę do samsunga? Masz może ładowarkę do iphone’a?”. Odchodzi pewna epoka! O ile jednak decyzja Parlamentu Europejskiego rozwiąże problem denerwującego zróżnicowania końcówek, o tyle żaden akt prawny nie rozwiąże odwiecznego problemu zapominalstwa. Wylosowałeś kolegę, który wiecznie zapodziewa gdzieś swoją ładowarkę? Niech Mikołaj przyniesie mu nową. Wiele modeli (polecamy takie, które mają wejścia na kilka kabli USB!) znajdziesz w sklepie Media Expert (darowizna 1-1,25%).

Woskowijka

Nadchodzą ciężkie czasy dla biurowych Panów Kanapka: w obliczu rosnących cen żywności oraz inflacji, która wcale nie chce wyhamować, coraz więcej osób decyduje się oszczędzać, przygotowując swój lunch do pracy w domu. Koleżanka, której masz zrobić prezent, też zaczęła ostatnio przynosić kanapki, choć zawsze kupowała jogurcik z granolą w biurowym cateringu? Może doceni ekologiczne rozwiązanie, jakim są woskowijki: wielorazowego użytku opakowania na żywność, powleczone woskiem pszczelim i łatwe w myciu. Woskowijki mają wesołe wzory i i kolory: znajdziesz rozmaite na Allegro (darowizna do 0,96%).

Foremki do ciastek

Każde biuro ma kogoś takiego: tę osobę, która regularnie raczy swoich współpracowników pysznymi domowymi wypiekami, o które w biurowej kuchni toczą się prawdziwe wojny. Taka osoba, nawet jeśli ma już mnóstwo foremek do ciastek, na pewno nie obrazi się o kolejne – zwłaszcza jeśli wybierzesz takie o zabawnych, nietypowych kształtach!  Zajrzyj do Fabryki Form (darowizna 3%), by znaleźć najbardziej fikuśne kształty: od Supermana poprzez wszystkie litery alfabetu aż po dinozaury!

Butelka na wodę

Na tym etapie chyba każdy, kto interesuje się zdrowym stylem życia, wie już, że może i „osiem szklanek wody dziennie, codziennie” to uproszczenie, ale nie zmienia to faktu, że picie wody – możliwie jak najwięcej! – jest dobrym pomysłem. Łatwo to odczuć zwłaszcza w środowisku biurowym: powietrze w pokojach bywa wysuszone na biur, co wszyscy odczuwamy na własnej skórze. Dosłownie! Ładna butelka na wodę ustawiona na biurku może być stylowym przypomnieniem, by nawadniać się intensywniej. W sklepie empik.com (darowizna 0,4-3,6%) znajdziesz dziesiątki wzorów butelek w dobrych cenach.

Jadeitowy wałeczek do twarzy

Firmy są różne, biura są różne, ale łączy je jedno: suche powietrze! Komputery stacjonarne, laptopy i rozmaite inne urządzenia potrafią wysuszyć powietrze na wiór. Dodajmy do tego wczesne pobudki, męczące dojazdy, stres… i mamy receptę na odwodnioną, szarą cerę i opuchnięte powieki. Nigdy w życiu nie namawialibyśmy Cię na zakup dla kolegi lub koleżanki kremu albo serum… ale jadeitowy roller będzie idealny, bo na pewno nikomu nie zaszkodzi. Wystarczy szybka sesja rolowania, a opuchlizna znika i skóra staje się bardziej napięta i promienna. Można trzymać go na biurku albo nawet… w biurowej lodówce, by wzmocnić jego przeciwdziałające opuchliźnie właściwości. Pobudza lepiej niż biurowa kawa, a do tego jest stylowym gadżetem. W sklepie eZebra (darowizna 1-4%) znajdziesz nie tylko jadeitowe rollery, lecz także wiele innych masażerów do twarzy.

Voucher na pyszności

Czy wiesz, że w serwisie Pyszne PL (darowizna 1,5%) możesz zamówić kartę podarunkową? To idealny biurowy prezent last minute! Nie znamy nikogo, kto spojrzałby krzywo na voucher pozwalający mu zamówić sobie pizzę, sushi albo dowolne inne smakowitości. Oczywiście biurowa etykieta nakazuje, by wykorzystać taki karnet, zamawiając coś, czym można podzielić się z kolegami…