Pomysły na prezent dla szefa
Poznaj świąteczne inspiracje na prezenty dla najbliższych! / prezenty / święta

Wielkimi krokami zbliża się sezon na biurowe spotkania opłatkowe, a wraz z nim odwieczny dylemat: co kupić przełożonemu lub przełożonej? Jeśli wraz z całym działem właśnie nad tym główkujecie, zapraszamy Was do lektury naszej listy! Ważne: wśród pomysłów nie ma ani jednego kubka. 😉


Zakup prezentu dla osoby, która nadzoruje dział lub firmę, bywa wyzwaniem. Prezent jest zrzutkowy, więc nie powinien być za drogi, ale też nie może być zbyt tani, bo będzie wyglądać skąpo; ani zbyt śmieszny, ani zbyt poważny… Mamy dla Was propozycje, które spodobają się każdej osobie u firmowych sterów.

Dla szefowej przywiązanej do dress code’u: poszetka lub apaszka

Ścisły dress code typu business oznacza stosunkowo niewiele możliwości ekspresji własnej osobowości poprzez ubiór – co jedni przyjmują z ulgą, inni zaś z rozczarowaniem. Jeśli Twój przełożony należy do tej drugiej kategorii, na pewno doceni drobny, dopuszczalny przez każdy regulamin element indywidualizmu w postaci apaszki albo poszetki. W sklepie – nomen omen – Poszetka (darowizna 1,35-2,3%) znajdziesz ich mnóstwo, w różnych kolorach i z wieloma nadrukami.

Dla szefa chodzącego na wernisaże: eleganckie puzzle

Zapomnij o puzzlach z pyzatymi bobasami, końmi w galopie albo mapą świata: teraz hitem są puzzle z reprodukcjami dzieł sztuki. Prezent, który zarówno świetnie wygląda, jak i dostarcza rozrywkę, a przy tym subtelnie pokazuje szefowi, że uważasz go za człowieka kultury? Wchodzimy w to! Spośród setek wzorów wybierzesz idealną układankę w sklepie Gandalf.com.pl (darowizna 1,5-2%).

Dla szefowej, która ostatnio nie może spać: personalizowana kawa

Obiecaliśmy, że nie będzie kubka – ale dobrych ziaren nie możemy odpuścić! Przejście z typowych sklepowych marek do kawy z niewielkiej palarni jest jak różnica między niebem a ziemią. A który przełożony nie chciałby, żeby jego zespół przychylił mu nieba? Przejrzyj katalog sklepu Przyjaciele Kawy (darowizna 0,92-3,7%) i wybierz ziarna, które odpowiadają sposobowi parzenia smacznej kawusi preferowanemu przez Twojego szefa lub szefową.

Dla szefa, który uwielbia niespodzianki: kalendarz adwentowy

Powiedzmy sobie szczerze: nikt nie wyrasta z entuzjazmu dla kalendarzy adwentowych, nikt! Kalendarz adwentowy to jeden z tych prezentów, które szef będzie mógł postawić sobie na biurku, aby codziennie ku uciesze całego biura otwierać jedno okienko. Spokojnie: w środku nie musi kryć się wyrób czekoladopodobny. W empik.com znajdziesz setki kalendarzy zawierających kosmetyki, herbatki, świeczki, a nawet przysmaki dla psiaków albo świeczki.

Dla szefowej zakochanej w swoim kocie: stylowy portret pupila

Na koniec zachowaliśmy prezent dla prawdziwych koneserów. Prezent, który wymaga gustu tak wyrafinowanego, że tylko najbardziej wytrawni znawcy będą w stanie go docenić. A przede wszystkim: prezes dla najbardziej zapalonych psiarzy i kociarzy. To wykonany na podstawie zdjęcia portret zwierzaka stylizowany na barokowe malowidło. Słowa nie są w stanie opisać cudowności tego przedmiotu, dlatego nie zwlekajcie, tylko wpadnijcie na Allegro (darowizna 0,15-0,96%) i zobaczcie, jaki efekt można uzyskać. Do powieszenia nad kominkiem – albo we własnym gabinecie!