Prezenty dla pupili
Poznaj świąteczne inspiracje na prezenty dla najbliższych! / prezenty / święta

Oczywiście, że zwierzaki nie potrafią docenić świąt Bożego Narodzenia tak, jak robią to ludzie. My za to możemy docenić ich wierne, czułe towarzystwo, które tyle razy było kołem ratunkowym dla naszej psychicznej równowagi (halo, pamiętacie lockdown?), lekarstwem na samotność, źródłem wielu godzin rozrywki albo nawet sposobem na prowadzenie zdrowego stylu życia.

Kupmy im coś specjalnego z okazji świąt: niech i one wyniuchają swój prezent pod choinką. Sprawdź nasze hau-tastyczne i wspa-miau-e propozycje!

Karma premium

Inflacja sprawiła, że ceny żywności odczuwalnie wzrosły. Nie inaczej jest z karmą dla psów i kotów. Wiadomo, że Bąbel, Fafik i Niunia zasługują na wszystko, co najlepsze, ale każdy, kto opiekuje się zwierzakiem, dobrze wie, jaką skomplikowaną kalkulacją bywa zakup karmy. Zwłaszcza mokrej… Boże Narodzenie to dobry czas, by dopieścić kubki smakowe naszego psa lub kota jedzonkiem znacznie droższym niż to, którym karmimy go na co dzień: niech i on ma swoją wersję świątecznej uczty! Przepyszne karmy premium z doskonałym składem znajdziesz w sklepie MiskaKarmy.pl (darowizna 4%).

Gadżety sensoryczne

Może my, ludzie (zakładamy, że czytają nas człowieki, ale jeśli jesteś psem lub kotem, który planuje podsunąć ten artykuł swojemu opiekunowi: pozdrawiamy Cię!), nie postrzegamy wąchania perfum czy wylizywania kubeczka po jogurcie jako szczególnie intelektualnie wymagającego zajęcia, ale ze zwierzakami jest inaczej. Aktywności sensoryczne, takie jak buszowanie po dywaniku w poszukiwaniu smaczków czy staranne wylizywanie maty ze specjalnymi  rowkami, rozwijają inteligencję pupila i zapewniają mu rozrywkę (oraz pyszne jedzonko, naturalnie!). Jeśli Azorek czy Filemon jeszcze nie mają takiego sprytnego gadżetu, to warto kupić mu go pod choinkę, by nowy rok zaczął intelektualnie pobudzony. Szeroki wybór zabawek sensorycznych oferuje sklep Zooplus (darowizna 0,5-1%).

Wyrafinowana zabawka

Zabawka dla zwierzaka może kosztować 50 groszy i 500 złotych. Komu z nas nie zdarzyło się kupić swojemu fąfulkowi prześlicznej, pozornie niezwykle atrakcyjnej zabawki, która ostatecznie okazała się mniej zajmująca niż karton, w którym przyniósł ją kurier? Znamy ten ból! Jeśli jednak opiekujesz się psiakiem lub kotem kochającym zabawę, to pewnie wszystkie jego zabawki są już nieźle wymęczone. Kup mu nowe na Gwiazdkę! Piłka, szarpak, gumowy kurczak, pluszowa wiewiórka, wędka, mata do szarpania… możliwości są niemal nieograniczone! Zajrzyj do sklepu Petissimo (darowizna 3%), by się wśród nich rozejrzeć.

Legowisko w królewskim stylu

Wiadomo, że dla każdego szanującego się psa lub kota jedynym właściwym legowiskiem jest łóżko jego opiekuna: i jeśli opiekun uważa inaczej, to jest to jego problem, a nie zwierzaka! Spróbuj przekonać Muszkę lub Kilera, żeby jednak, mimo wszystko, wybrali własne legowisko, zapewniając im naprawdę godziwy tron. Podpowiemy, że zawsze dobrym pomysłem jest dobrać takie legowisko, które nie tylko zapewni zwierzakowi wygodę, lecz także stanowić będzie stylowy element dekoracji mieszkania. W sklepie Bitiba (darowizna 0,5-1,5%) możesz kupić nawet takie, która wygląda jak prawdziwa willa: w końcu dla ciebie twój czworonożny przyjaciel też wybrałby dla ciebie to, co najlepsze!