własnoręcznie zrobione prezenty
prezenty / święta

Rękodzieło na stałe zagościło w repertuarze nie tylko świątecznych prezentów. Takie upominki są wyjątkowe, a chęci do ich wykonania raczej nam nie brakuje. Zobaczcie najciekawsze propozycje pod choinkę.

W dobie kultury masowej doceniamy jednostkowe egzemplarze. Tzw. białe kruki możemy wyczarować też sami dla naszych bliskich. Wykonany własnoręcznie prezent gwiazdkowy zostanie ciepło przyjęty i zachwyci biesiadników. Pamiętajmy, aby umiejętnie dobrać rodzaj upominku do wieku, zainteresowań oraz stylu bycia naszych bliskich. Wtedy trud, jaki zadał sobie św. Mikołaj, na pewno nie pójdzie na marne. Co więc oryginalnego może znaleźć się pod choinką?

1. Etui na smartfon

Też stroi się na zimę! Wyszydełkowany “kubraczek” na sprzęt elektroniczny sprawi mnóstwo radości. Jeżeli wątpimy w swoje umiejętności posługiwania się szydełkiem i włóczką, wykonajmy etui z filcu. Do tego będzie nam potrzebny taki oto zestaw: kawałek materiału, nożyczki, igła i nitki. Na końcu możemy przyszyć fajną ozdobę, np. guziczek. Proste!

2. Ramka na zdjęcia

Nigdy ich w domu za wiele. Zdobią nasze ściany, parapety i półki. Z odrobiną fantazji możemy zaprojektować je w ciekawy sposób. W końcu św. Mikołaj też zasługuje na urlop. 😉 Wykorzystajmy tekturę, papier, makaron, zboże, cekiny, ziarna – warto bawić się konwencjami i pomysłami, których pełno w zakamarkach internetu.

ramka

3. Tablica ścienna

Bardzo praktyczny prezent, który zastąpi album ze zdjęciami albo podręczny organizator. Wystarczy jedynie wypełnić ramę obrazu kawałkiem gotowego korka lub stworzyć “tło” za pomocą ułożonych na tekturze korków od wina.

4. Poszewka na poduszkę

Poduszki dekoracyjne są jednym z ulubionych elementów wyposażenia naszego domu. Lubimy na nich odpoczywać, ale też je podziwiać. Poszewka będzie dobrym pomysłem. Oryginalny wzór stworzymy za pomocą barwnych nici, kolorowych guziczków lub farb akrylowych do tkanin.

poszewka

5. Piramida słodyczy

Uwielbiamy dostawać słodkie pyszności bez względu na okazje. Tym razem możemy się pokusić o przygotowanie piramidy z batoników, czekolad, cukierków i innych pyszności. Efekt zostanie podwójnie doceniony, jeśli na jej szczycie znajdą się łakocie domowej roboty (np. lawendowe ciasteczka).

ciastka

6. Urocza koperta…

… przyda się, jeśli pod choinkę dajesz gotówkę. A takie rozwiązanie preferuje spora część z nas. Wesoła głowa renifera wycięta z kolorowego papieru lub pachnąca lasem gałązka świerku godnie zastąpi nawet najlepsze pudełko.

7. Saszetka na drobiazgi

Świetny prezent dla tych, którzy bez końca szukają czegoś w torbie lub walizce. W pasmanterii bez trudu dokupimy zamek i wybierzemy materiał wraz z ozdobami. Aby ją uszyć, wystarczy mieć pod ręką domowy zestaw igieł i nici.

saszetka

Upominki wykonane samodzielnie zaprezentują się elegancko, ale są też dobrym wyjściem wtedy, gdy nie zdążyliśmy udać się do sklepu. Wiele zależy od naszej wyobraźni, ale też talentów, jakimi dysponujemy. Inspiracji z powodzeniem możemy szukać na blogach i serwisach promujących handmade.

Jeśli zabraknie nam odwagi, by samodzielnie wykonać daną rzecz, możemy skorzystać z gotowej oferty sklepów z rękodziełem artystycznym. Jednym z nich jest Pakamera.pl – jeśli zrobimy zakupy przez FaniMani.pl, 3% ich wartości trafi do wybranej przez nas organizacji społecznej.  To świetna okazja, by sprawić prezent gwiazdkowy komuś jeszcze. 😉