prezenty pod choinką
prezenty / święta

Czy można przewidzieć, jaki prezent rozpakujemy w wigilijny wieczór? Biorąc pod uwagę statystyki, raczej tak! Zobacz, co najchętniej kupujemy bliskim na Gwiazdkę.

W większości naszych rodzin Święta nie mogą obyć się bez upominków – aż 80% Polaków kultywuje zwyczaj obdarowywania się w Boże Narodzenie. A skoro dajemy po wielokroć te same rodzaje upominków, to najlepszy znak, że są trafione. Śmiało więc możecie potraktować poniższe zestawienie jak cenne wskazówki, co kupić na Gwiazdkę.

Jeśli byliście grzeczni w tym roku, jest bardzo prawdopodobne, że pod przystrojonym drzewkiem znajdziecie:

1. Książkę

Zdecydowanie najpopularniejszy i modny prezent, który zdeklasował inne propozycje w rankingach. Taki podarek będzie szczególnie wyjątkowy, jeśli pierwszą stronę książki opatrzymy dedykacją od serca.

książki

2. Kosmetyki lub perfumy

Prezenty, które od lat są w pierwszej dziesiątce. Pod choinką lądują zatem modne zapachy, kosmetyki do pielęgnacji ciała, zestawy do kąpieli, a także preparaty ekologiczne i organiczne.

perfumy2

3. Słodycze

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy łasuchami! Słodycze kupujemy bowiem nie tylko dzieciom. Dorosłych również ucieszy ładnie zapakowany kosz pełen pyszności. Do gwiazdkowej paczki ochoczo wkładamy także samodzielnie wykonane wypieki i czekoladki.

słodycze

4. Biżuterię lub zegarek

Klasyczny prezent zarówno dla pań, jak i panów. W grę wchodzą zarówno drogocenne ozdoby, jak te z niższej cenowo półki. W świątecznym obdarowywaniu sprawdzają się zarówno eleganckie, jak i sportowe modele.

biżu

5. Płyty CD

Te upominki ze środka rankingu nadal potrafią nas zauroczyć. Płyty z muzyką ulubionych wykonawców cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wszystkich pokoleń.

plyty

6. Ubrania

Oraz wszelkie garderobiane dodatki, które są fajną niespodzianką, o ile potrafimy trafić w gust obdarowywanej osoby. Taki upominek najlepiej sprawdzi się w przypadku najbliższych – mamy, taty czy rodzeństwa.

ubrania

7.Gry

Dla małych i dużych. Do tego rozrywkowego grona możemy zaliczyć zarówno modne planszówki, jak i gry video. Pod choinką przeważnie znajdują je dzieci i młodzież, ale przed najnowszą wersją bestsellerowej gry nie będzie bronił się żaden dorosły sympatyk RPG.

gry

8. Pieniądze

“Bezpieczny” prezent”, który wciąż jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Ostateczna suma, jaką znajdziemy w kopercie pod choinką, zależy oczywiście od zasobności portfela św. Mikołaja. 🙂

9. Akcesoria i gadżety

Mogą to być akcesoria elektroniczne z pierwszych stron gazet lub praktyczne dodatki do codziennego użytku. A więc: smartfony, zaparzacze do herbaty, kolorowe pokrowce na telefon, zabawne budziki, portfele, oryginalne ramki na zdjęcia i prezenty z kategorii handmade.

10. Produkty zdrowotne

Prezentowa nowość, która z czasem może zająć wyższą pozycję w rankingu. Możemy tutaj zaliczyć m.in. suplementy diety, karnety na fitness, sprzęt sportowy lub vouchery na zabiegi relaksujące.

Szukasz podobnych prezentów dla najbliższych? Przejrzyj oferty sklepów internetowych i korzystaj ze świątecznych promocji!

750 sklepów do wyboru>

Jak kupujemy świąteczne prezenty?

Wszystko wskazuje na to, że z roku na rok coraz rozsądniej. Stawiamy przede wszystkim na praktyczność, ale i oszczędność, dlatego kompletowanie podarków z reguły rozpoczynamy już w listopadzie, by ominąć świąteczną gorączkę w sklepach. Jeśli chcecie od A do Z zaplanować świąteczny budżet, skorzystajcie z wygodnego Kalkulatora i przeliczcie, ile możecie wydać na prezenty. Chętniej robimy też zakupy na Gwiazdkę przez Internet. Sympatię do sprawunków online deklaruje co trzeci Polak. Przekonuje nas do tego zarówno wygoda, jak i kolejna możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Źródło: Deloitte „Zakupy świąteczne 2014”