dla babci i dziadka / prezenty

Święto naszych kochanych Babć już za pasem! Korzystając z tej okazji, możemy kolejny raz im podziękować – razem z najmłodszymi. Upominek zrobiony samodzielnie przez wnuka będzie strzałem w dziesiątkę. Zobaczcie nasze propozycje.

Odbierają maluchy z przedszkola, robią najpyszniejsze na świecie konfitury i zawsze służą dobrą radą – wszyscy uwielbiamy Babcie. W dniu ich święta postarajmy się sprawić im nie lada niespodziankę!

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej cieszą prezenty dawane od serca, a do takich zaliczają się te wykonane własnoręcznie. W taki podarek wkładamy mnóstwo czasu, uczucia i pomysłu. Warto więc zaangażować naszego malucha i wspólnie stworzyć najwspanialszy prezent na 21 stycznia.

Oto nasza lista najfajniejszych upominków, które łatwo wykonasz razem z dzieckiem.

1. Laurka

W żadnym wypadku nie odsyłamy jej do lamusa! Rysowana lub wyklejana laurka pozwala wyrazić cały repertuar emocji i podziękowań. Możemy umieścić na niej zarówno wdzięczne życzenia, wspólne zdjęcie, jak i miłą dla oka dekorację – przywiezioną znad morza muszelkę, migoczące cekiny lub kolorowe guziczki.

2. Bukiet kwiatów z papieru

Tradycyjnie na imieniny lub urodziny wręczamy kwiaty. Idąc tym tropem, warto pokusić się o oryginalny bukiecik. Bez trudu wykonamy go z papieru lub barwnego filcu. Takie “zakręcanie” kwiatków na pewno przypadnie dzieciom do gustu, sprawiając mnóstwo frajdy.

3. Oryginalna ramka na zdjęcia

Czyli prezent z gatunku zawsze mile widzianych. Aby wykonać ramkę, potrzebny jest ciekawy pomysł i odrobina dobrych chęci. Mając do dyspozycji kawałki tektury, papieru i np. brokatu, wyczarujemy śliczną oprawę na zdjęcia w dowolnym kształcie.

4. Szkatułka

Babcie też mają sporo drobiazgów, które przecież gdzieś trzeba upchnąć. 🙂 Własnoręcznie ozdobione pudełeczko może stać się ulubionym miejscem przechowywania podręcznych rzeczy Babci. Czym możemy udekorować szkatułkę? Chociażby farbkami, wycinkami z gazet czy ozdobnymi naklejkami.

5. Figurka z masy solnej

Uroczy aniołek czy małe serduszko na sznureczku? Masa solna jest bardzo plastyczna, dzięki czemu z łatwością uzyskamy pożądany kształt. Na koniec wystarczy pomalować poszczególne elementy farbami plakatowymi i dobrze wysuszyć. Kolejna dobra informacja: po figurkach z masy solnej można bez obaw pisać flamastrem. 🙂

Przy takich artystycznych wyczynach przyda nam się sporo wycinanek, brokatu, kolorowego papieru i mnóstwa innych tego typu artykułów. Planując większe zakupy, warto zrobić je przez FaniMani.pl i przy okazji wesprzeć ważną inicjatywę. Kupując potrzebne artykuły papiernicze np. w sklepie dlaBiura24.pl aż 3% wartości zakupów trafi do wybranej organizacji (jeśli zostawimy w papierniczym sklepie online 80 zł, to wygenerujemy darowiznę w wysokości 2,30 zł). Pamiętajmy, że nawet najmniejsza pomoc ma wielką moc! 🙂