homepage

Planowanie tegorocznego urlopu wciąż jeszcze przed tobą? W takim razie nadal masz szansę wybrać miejsce, które poszerzy Twoje podróżnicze horyzonty i zaimponuje znajomym!

Zapomnij o zadeptanych na śmierć pułapkach na turystów i sprawdź, jakie kraje warto odwiedzić w tym roku, by zobaczyć coś naprawdę nietuzinkowego.

Islandia

Na pierwszy rzut oka Islandia jest dokładnym przeciwieństwem tego, za co cenimy popularne turystyczne kierunki: ta położona na uboczu i odznaczająca się surowym klimatem wyspa nie ma w sobie nic z wakacyjnego raju pod palmami, a jednak z roku na rok przyciąga rzesze turystów spragnionych nowych doznań. Od białych nocy aż po bogaty folklor i surowe, niepowtarzalne krajobrazy, Islandia oferuje liczne atrakcje, których próżno szukać w bardziej popularnych miejscach. Mimo że ta kraina jogurtem (próbowaliście skyru? Mniam!) i wzorzystymi swetrami płynąca jest położona bardzo daleko, dzięki portalowi SkyScanner znajdziesz naprawdę korzystne oferty na loty w tym ciekawym kierunku.

Węgry

Niby Polak, Węgier, dwa bratanki, a jednak Węgry bywają przez polskich turystów traktowane po macoszemu. Duży błąd! Węgry to znacznie więcej niż tylko osławiony Balaton, wymarzony kierunek wczasów w głębokim PRL-u. Od słynącego ze słonecznych winnic Tokaju poprzez historyczny Ostrzyhom aż po tętniący życiem Budapeszt, na Węgrzech znajdzie coś dla siebie każdy typ turysty: i taki, który kocha piękne widoki i obcowanie z naturą, i taki, któremu zależy na przebywaniu w mieście o bogatym życiu nocnym.

Armenia

Armenia to niewielki kraj, który bardzo łatwo przeoczyć pomiędzy Turcją, od dawna stanowiącą turystyczną potęgę, a szybko zyskującą popularność Gruzją. Warto jednak umieścić ją na mapie wakacyjnych wojaży, ponieważ jest miejscem o bogatej historii, niezniszczonym przez przemysł turystyczny i zamieszkiwanym przez niezwykle sympatycznych ludzi. To także idealna opcja dla podróżników chcących poznawać nowe miejsca, ale liczących się z budżetem: nieliczni turyści to gwarancja przystępnych cen.

Szkocja

Wyżynno-górzysta Szkocja, słynąca ze swoich zamków (na których blankach, jeśli wierzyć hollywoodzkim przedstawieniom, zawsze musi stać samotny kobziarz grający tęskne pieśni), wrzosowisk i kudłatych krów, z pewnością przypadnie do gustu każdej wrażliwej duszy targanej porywami namiętności (a przynajmniej tego uczą nas popularne seriale, takie jak robiący furorę na Netfliksie Outlander). Dodatkową zaletą jest to, że tutaj bez problemu można dogadać się po angielsku – oczywiście pod warunkiem, że najpierw przedrzesz się przez ciężki, zaciągający szkocki akcent rozmówców. W portalu Booking.com możesz zarezerwować nawet nocleg na prawdziwym szkockim zamku. Czy może być bardziej romantycznie?

Wietnam  

Kuchnia wietnamska ma licznych entuzjastów – ale Wietnam jako kierunek wakacyjnych podróży już nie! Jasne, nie jest to najtańsza wycieczka (pewnie należałoby raczej zaliczyć do kategorii „podróż życia”), ale zdecydowanie warto cierpliwie odkładać fundusze: przebogata kultura, spektakularne widoki oraz, oczywiście, fantastyczne jedzenie wynagrodzą każde wyrzeczenie. Zwłaszcza że koszt pobytu może okazać się znacznie niższy niż koszt dojazdu. Aby na miejscu uniknąć rozczarowań i nieprzyjemności, nie zapomnij sprawdzać kluczowych punktów na swojej trasie w serwisie TripAdvisor.

Podróżując i przygotowując się do podróży, również możesz pomagać. Zainstaluj naszą Przypominajkę, a część wydanych przez Ciebie pieniędzy przekażemy na konto wybranej organizacji. Pomagać jest łatwo – szczęśliwej podróży!