dla dzieci / pomysły / Powrót do szkoły / Zakupy przez internet

Nie dajmy się zwieść upałom i typowo wakacyjnej pogodzie: rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. A wraz z nim nadchodzi typowe pytanie: czy aby na pewno udało nam się skompletować całą wyprawkę dla dziecka?

Nawet szkolni weterani, którzy niejeden wrzesień mają za sobą, mogą nie pamiętać o tych kluczowych elementach wyposażenia każdego ucznia i uczennicy. W zasadzie nie ma innej opcji: niemal na pewno przez cały wrzesień będziesz regularnie kupować dodatkowe przedmioty, które jakoś wcześniej umknęły Twojej uwadze. Szkolnych gadżetów jest przecież tak dużo! Jak tu pamiętać o wszystkich? Sprawdź, czy udało Ci się nie zapomnieć o tych często pomijanych (a bardzo potrzebnych) elementach uczniowskiej wyprawki.

Pojemnik na śniadanie

Śniadaniówka to jedna z tych rzeczy, o których zazwyczaj przypominamy sobie, gdy przychodzi pora zapakować pierwsze śniadanie… czyli wtedy, gdy jest już za późno. Estetyczny i wytrzymały pojemnik na śniadanie może towarzyszyć dziecku przez lata, ograniczając konieczność korzystania z jednorazowych opakowań i owijek, co świetnie wpisuje się w popularny obecnie ruch zero waste. Stylowych pojemników odpowiednich dla dzieci możesz szukać w sklepach z artykułami szkolnymi, a wyjątkowo ładne kupisz w sklepie Bonami (darowizna 2,5%-3,5%).

Butelka na wodę lub termos

Soczki w kartonikach, małe plastikowe butelki wody mineralnej czy – o, zgrozo! – napoje gazowane w puszkach odchodzą do przeszłości. Teraz każdy rodzic pamięta, aby zapakować swojemu dziecku picie w wielorazowej butelce albo minitermosie. Nasza rada? Aby zachować higienę, najlepiej kupić dwa pojemniki  na napoje. Dzięki temu nie trzeba spieszyć się z ich myciem, bo w czasie gdy jeden jest w zlewie albo zmywarce, drugi jest gotowy do użytku. Bidony i butelki w rozmiarach dla dzieci znajdziesz między innymi na stronie sklepu Smyk (darowizna 1,5%).

Odblaski

Teraz, gdy dni wciąż są jeszcze długie, łatwo o tym zapomnieć – ale lada chwila zrobi się szaro i ponuro, a wtedy kiepska widoczność na drogach stanie się realnym problemem. Jeśli masz starsze dzieci, które same chodzą do szkoły, zadbaj o to, by były widoczne z daleka bez względu na pogodę. Łatwo to zrobić, korzystając z odblasków, które można doczepić do niemal każdego elementu dziecięcego stroju lub plecaka. Szeroki wybór odblasków – od lśniących breloczków i opasek aż po kamizelki – znajdziesz na Allegro (darowizna 0.15-1.92%).

Foldery lub segregatory

Segregatory, teczki, przegródki i inne tego rodzaju gadżety to jedna z tych rzeczy, o których zwykle pamiętamy dopiero wtedy, gdy papiery zajmują już całe biurko i część podłogi. Powiedz stanowcze „NIE” papierowemu chaosowi i zawczasu zaopatrz swoją pociechę w pojemniki, które pomogą opanować falę radosnej twórczości i pomocy szkolnych. Ciekawe wzory dla dzieci w różnym wieku kupisz w sklepie Papierowo.pl (darowizna 3%).

Coś na szczęście

Jest tyle rzeczy, które koniecznie trzeba kupić. Od zeszytów poprzez farby plakatowe aż po strój na WF. A co z tymi, które wcale nie są konieczne? Mały upominek na początek roku szkolnego może być talizmanem, który pomoże przetrwać pierwsze dni. Kolorowe sznurówki, wesołe skarpetki, maskotka do piórnika czy nawet zabawny długopis albo inny drobiazg nie dołożą wielkiej kwoty do kilometrowego rachunku szkolnych zakupów, ale pomogą łatwiej przeżyć pierwsze wrześniowe dni.

 

Wiesz, co jeszcze jest gadżetem, o którym warto pamiętać, i to nie tylko podczas szkolnych zakupów? Nasza Przypominajka! Dzięki niej łatwo zrobisz zakupy z darowizną i wesprzesz wybraną organizację. Wolisz zakupy ze smartfonem? Żaden problem: Aplikacja Mobilna FaniMani jest już dostępna w Sklepie Play i iTunes!