Zbiórka na FaniMani na wózeek dla dziewczynki z Ukrainy Narzędzia dla organizacji

Jedynie 3 doby zajęła zbiórka na Fanimani, która została ukończona zebraniem kwoty 9150 zł! Stało się to dzięki entuzjazmowi Agaty Roczniak, Prezeski Fundacji Diversum, która założyła zbiórkę na aktywny wózek dla Poliny, 9-letniej Ukrainki.

 

Moc osobistej historii

Polinka wraz z rodzicami uciekli z Ukrainy, chroniąc się przed wojną. Zabrali ze sobą co mogli, upychając najpotrzebniejsze rzeczy w starym samochodzie. Dziewczynka podobnie jak Agata, Prezeska Fundacji Diversum, choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Do tej pory Polinka miała do dyspozycji wózek dziecięcy, przeznaczony wyłącznie do prowadzenia przez drugą osobę. W swoim wózku mogła jedynie biernie siedzieć, nie mając możliwości samodzielnego poruszania się.

 

Realna potrzeba – natychmiastowa pomoc

Historia Poliny, jak i wspaniała postawa Agaty, poruszyły serca w błyskawicznym tempie. W zmaganiach z chorobą, dla obu z nich najważniejszą wartością była i jest samodzielność. Polina nie miałaby szans jej osiągnąć na swoim dziecięcym wózku. W tej sytuacji potrzebny był aktywny wózek, dopasowany na miarę. Nie każdy jednak wie, że taki sprzęt to niebagatelny wydatek, który przekraczał możliwości finansowe rodziny, uciekającej z ogarniętego wojną kraju.

 

Klucz do otwarcia serc i portfeli

Agata otworzyła serca krótkim wideo. Pokazała na nim jak bardzo Polinka jest szczęśliwa, mogąc poruszać się sama, choćby na pożyczonym od Agaty wózku. Na filmie można zobaczyć ogromną radość 9-cio latki, a przecież to „tylko wózek”. Dziecko potrzebowało sprzętu dostosowanego indywidualnie do siebie i składanego do transportu. Dzięki wsparciu 77 darczyńców marzenie stało się faktem. Choć brzmi to niewiarygodnie, potrzebna suma została zebrana już w 3 doby!

 

Wielka radość… i brak słów 🙂

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” 

Janusz Korczak

 

Zbiórki na FaniMani?

FaniMani.pl to nie tylko darowizny od zakupów online. Dla organizacji społecznych Fundacja FaniMani przygotowała więcej narzędzi do zbierania pieniędzy – między innymi mechanizm zbiórek online.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań zbiórki na FaniMani wyróżniają się między innymi:

  • systemem nagród (podziękowań), które mogą być zarówno wirtualne (zdjęcie, film) jak i fizyczne (do wysłania pocztą/kurierem),
  • nie wyświetlaniem innych zbiórek czy zachęt – liczy się tylko Wasza zbiórka,
  • wypłatą częściową zebranych środków (wypłacimy tyle ile zebraliście, nawet jeśli to będzie tylko 20% planowanej kwoty)

Więcej o zbiórkach na fanimani.pl/zbiorki/

 

Fundację Diversum możesz również wspierać bezpłatnie przy okazji zakupów w internecie – https://fanimani.pl/fundacjadiversum/

 

 

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również