Działalność organizacji non profit

Stowarzyszenie Na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Siódemka”, powstało w 2011 roku z inicjatywy rodziców dzieci niepełnosprawnych i grona pedagogicznego Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 w Katowicach. Hasło Stowarzyszenia to „Razem możemy więcej”.

Podstawowym celem Stowarzyszenia jest podejmowanie działań na rzecz polepszenia bytu oraz wyrównywania szans osób niepełnosprawnych intelektualnie i stwarzanie warunków do ich pełnego rozwoju fizycznego i osobowego. Do jego celów należy również integracja w środowisku poprzez aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz wspieranie rodzin osób z upośledzeniem umysłowym.

13584899_628898477268956_752182104512058340_o

„Siódemkę” założyli rodzice dzieci niepełnosprawnych i dotkniętych autyzmem. W Polsce chore dzieci są edukowane i rehabilitowane do 25-tego roku życia. Później ich rehabilitacją muszą zajmować się sami rodzice, co często skutkuje tym, że zostają z nimi „w czterech ścianach” bez potrzebnej pomocy. Chcąc temu zapobiec grupa rodziców zebrała się i założyła stowarzyszenie, które chce zapewnić dzieciom optymalne warunki do rozwoju. Ponadto „Siódemka” chce dawać im bezpieczne miejsce, gdzie będą mogli przebywać wśród kolegów i terapeutów. Niepełnosprawne dzieci też czują i potrzebują tak samo jak ludzie „zdrowi” – kontaktu z drugim człowiekiem.

spotkanie 020

W 2015 roku „Siódemka” otrzymała od Urzędu Miasta Katowice lokal użytkowy na swoją działalność, czyli na prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych dla dorosłych osób niepełnosprawnych.
W lokalu niezbędny był jednak remont po wcześniejszym zalaniu. Prace remontowe zorganizowali i przeprowadzili sami rodzice z „Siódemki”. W ten sposób wspólnymi siłami przygotowali pomieszczenia lokalu na zajęcia. Zajęcia jakie prowadzi Stowarzyszenie to min. różnego rodzaju wycieczki, „kąpiel dźwiękiem” mis tybetańskich, prace plastyczne czy wspólne przygotowywanie posiłków. Dzięki środkom pozyskanym z darowizn i dotacji lokal udało się wyposażyć w sprzęt rehabilitacyjny, ale Stowarzyszenie nadal potrzebuje wsparcia, żeby móc kontynuować swoją działalność.

Jak mówią sami rodzice – „Widząc radość i uśmiechnięte buzie naszych podopiecznych, chcemy robić więcej”.

Stowarzyszenie Siódemka możesz wspierać codziennie robiąc zakupy przez FaniMani.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również