Działalność organizacji non profit / Zwierzęta

Króliki są modnymi zwierzętami, które często są kupowane pod wpływem impulsu, jako prezent-niespodzianka i bez wcześniejszego przygotowania do opieki nad nimi. Ponadto niewiele osób wie, jak należy się prawidłowo zajmować królikami. Takie zwierzęta zazwyczaj szybko poszukują nowych domów. Bezdomność królików jest więc zjawiskiem powszechnym, ale mało zauważanym i bagatelizowanym, dlatego głównym celem działań Stowarzyszenia Pomocy Królikom są adopcje tych zwierząt.

Przyjmuje ono pod swoją opiekę bezdomne zwierzęta i szuka dla nich nowych, odpowiedzialnych domów. Organizacja ta posiada cztery centra adopcyjne, są to placówki w Sopocie, Krakowie, Lublinie oraz w Warszawie. Kolejnym obszarem działalności Stowarzyszenia jest edukacja w celu obalenia stereotypu, w świetle którego królik jest idealną maskotką i zabawką dla dzieci, uwielbiającą noszenie na rękach. Organizacja walczy również z pozostałymi mitami mówiącymi o podnoszeniu króliczka za uszy, karmieniu kapustą czy trzymaniu w małej klatce. Królik, który pojawi się w naszym domu jako mała kuleczka, może w okresie dojrzewania zacząć znaczyć teren, stać się agresywny lub uciążliwy w inny sposób. Ponadto Stowarzyszenie promuje profilaktykę w postaci szczepień oraz zabiegi kastracji oraz sterylizacji w celu zmniejszenia rosnącej w niekontrolowany sposób populacji zwierząt.

FB_IMG_1465821661247

Stowarzyszenie prowadzi liczne akcje takie jak Akcja Śmietnik mająca na celu zapobieganie porzucaniu królików i przedmiotowemu traktowaniu tych zwierząt. Co roku, 26 września, z okazji Światowego Dnia Królika Stowarzyszenie zwraca uwagę na problem krzywdzenia królików i promuje dobrą opiekę nad nimi. Akcja Nie Kupuj Zwierząt na Prezent ma natomiast na celu budowanie świadomości odpowiedzialności i konsekwencji, jakie wiążą się z zakupem zwierzęcia.

slodki

Istnieje wiele sposobów na pomoc królikom w potrzebie. Można na stałe adoptować zwierze szukające domu lub skorzystać z możliwości adopcji wirtualnej, polegającej na wsparciu finansowym królików przebywających w domu tymczasowym lub w jednym z dwóch przytulisk Stowarzyszenia. Stworzenie domu tymczasowego polega na opiece nad królikiem w swoim domu do momentu jego adopcji przez inną osobę lub do czasu przekazania go do innego domu tymczasowego.

Jeśli przy okazji codziennych zakupów skorzystamy z serwisu FaniMani.pl możemy dodatkowo wesprzeć Stowarzyszenie Pomocy Królikom nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Więcej informacji na temat działalności tej organizacji można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również