Aktualności

Stowarzyszenie na Rzecz Bezdomnych Zwierząt „Schronisko” powstało we wrześniu
2008 r. Jego działalność od początku koncentruje się wokół poprawy warunków, w jakich żyją zwierzęta w łódzkim schronisku.

W grudniu 2008 r Stowarzyszenie otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego. W 2010 roku „Schronisko” po raz pierwszy mogło przyjmować darowizny z tytułu 1-procentu podatku.

Dzięki darczyńcom Stowarzyszenie zebrało łącznie 174 tysiące złotych, które w większości zostały przeznaczone na działania prowadzone w łódzkim schronisku.

Zebrane środki umożliwiły modernizację schroniska przeprowadzoną w latach 2008-2012. Stowarzyszenie wyremontowało wówczas dachy pomieszczeń, dzięki czemu boksy pozostają suche w trakcie ulew i opadów śniegu. Zwierzęta dostały nowe ciepłe budy, odnowiono salę operacyjną oraz gabinet weterynaryjny. Została również wyremontowana nawierzchnia wybiegów w pawilonie. Ponadto Stowarzyszenie kupiło nowe wyposażenie kuchni, w której przygotowywane są posiłki dla zwierząt.  Dzięki jego staraniom udało się także zorganizować mini kociarnię. Wszystko to przyczyniło się do znacznej poprawy warunków, w jakich przebywają zwierzęta.

Działalność organizacji nie skupia się jedynie na łódzkim schronisku. Dzięki jej wysiłkom zakupiono również nowe kojce i budy dla schronisk w Skierniewicach oraz w Głownie. Sfinansowało również kilkadziesiąt zbiegów ratujących życie psów i kotów.

12375998_964004093685635_7154440283696399536_n
Obecnie Stowarzyszenie zajmuje się głównie opieką nad zwierzętami z łódzkiego schroniska, w tym również nad psami w starszym wieku, chorymi i po wypadkach. ”Schronisko” wspiera również finansowo osoby, które mają pod swoją opieką zwierzęta i jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Psy i koty znajdujące się pod opieką Stowarzyszenia zwykle przebywają w domach członków i wolontariuszy oraz w hotelu dla zwierząt.

Czasami „Schronisku” udaje się znaleźć dom dla któregoś z podopiecznych, jednak ze względu na dużą ilość i podeszły wiek zwierząt, Stowarzyszenie stara się raczej zapewnić im dobrą opiekę pod własnymi skrzydłami.

Stowarzyszenie „Schronisko” możesz wspierać podczas codziennych zakupów w internecie dzięki FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również