Fundacja Stworzenia Pana Smolenia Organizacja tygodnia

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia została powołana w 2007 roku przez aktora kabaretowego – Bohdana Smolenia. Głównym celem Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym, przez prowadzenie dla nich zajęć hipoterapeutycznych.

Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego, w rozumieniu art. 27 ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2014 r. poz. 1118, z późn. zm.). W 2009 roku zdobyła certyfikat PTHip oraz – jako jedyni w kraju – licencję amerykańskiego centrum hipoterapii SpiritHorse Therapeutic Center.

Powrót do zdrowia w urokliwym miejscu

Kluczowym elementem działalności fundacji jest hipoterapia. W ośrodku znajduje się 15 koni, a wysoko wykwalifikowana kadra ułatwia niepełnosprawnym dzieciom, młodzieży i osobom starszym udział w zajęciach. Na powodzenie rehabilitacji duży wpływ ma nie tylko profesjonalna opieka, ale też magia ośrodka, położonego w urokliwej okolicy. W ośrodku prowadzone są również zajęcia z parapowożenia oraz parawoltyżerki.

Niezbędne inwestycje

Fundacja bez ustanku rozwija swoją działalność i cały czas towarzyszy jej idea niesienia pomocy niepełnosprawnym. Do skutecznej pomocy podopiecznym niezbędna jest jednak modernizacja infrastruktury oraz kolejne inwestycje. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • hala ujeżdżeniowa
  • wiata na przyczepy i ciągnik
  • instalacja voltaicznych baterii słonecznych
  • ładowacz do siana
  • sprzęt jeździecki (kaski, akcesoria jeździeckie)
  • uruchomienie ośrodka terapii zaburzeń integracji sensorycznej

Wspomniane inwestycje zależą od długofalowej współpracy ze sponsorami. Fundację można wspierać poprzez przekazanie 1% podatku, należnego z rozliczenia rocznego PIT, wykonując przelew na rzecz fundacji, a także przy okazji zakupów w internecie przez FaniMani.pl.

Chcesz pomóc Fundacji Stworzenia Pana Smolenia?

Wspieraj Fundację na FaniMani.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również