Aktualności / Działalność społeczna / Motywacja i humor

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko niepełnosprawne, wszystko się zmienia… Doświadczył tego Tomasz Bojanowski, założyciel Fundacji Na Maksa, pomagającej rodzinom dzieci niepełnosprawnych.

Kiedy ponad 15 lat temu Pan Tomasz przyłączył się jako wolontariusz do grupy niepełnosprawnych, widział w tym jedynie sposób na poznanie dobrych i ciekawych ludzi oraz atrakcyjne spędzenie czasu. Szybko okazało się, że odkrył w sobie wiele darów i talentów, które mógł szybko wykorzystać na zorganizowanie tym ludziom czasu wolnego czy nawet pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

Jak to się zaczęło?

8 lat temu Panu Tomaszowi urodził się najmłodszy syn, obciążony zespołem Downa. Wówczas zrozumiał, że wcześniejsze, studenckie doświadczenia przygotowywały go na zupełną zmianę jego życia.

Dziś, kiedy sytuacja ustabilizowała się, a rehabilitacja syna nie jest już tak wielkim obciążeniem, kolejny raz zrozumiał, że to nie koniec drogi i planu. Uczestnicząc w czerwcu 2015 roku w spotkaniu dla przedsiębiorców, uświadomił sobie, że nie wykorzystuje swoich darów i nic nie robi dla dobra innych, tylko skupia się na swoich rodzinnych potrzebach.

DSCN265722

Pomoc rodzinom dzieci niepełnosprawnych

Pan Tomasz postanowił więc to zmienić i zorganizować wyjazd dla rodzin dzieci niepełnosprawnych. Jako rodzic takiego dziecka wiedział, że rodziny robią wszystko, by dać chorym dzieciom zdrowie, życie, rehabilitację, edukację… często pomijając potrzeby własne i pozostałych członków rodziny. Takie wyjazdy mają na celu przede wszystkim dać szansę rodzicom na odpoczynek, rodzeństwu na odnalezienie swojej odrębności, a całej rodzinie szansę na spotkanie i wspólne spędzenie czasu, zapominając na chwilę o rehabilitacji, chorobie i problemach życia codziennego. Głównym celem jest zorganizowanie takiego wyjazdu dla rodzin wielodzietnych, borykających się nie tylko z problemami niepełnosprawności, ale też z problemami finansowymi. Pierwszy taki wyjazd zorganizowano w październiku 2015 roku.

Po powrocie powstała Fundacja Na Maksa, która będzie zajmować się organizacją wyjazdów integracyjnych dla rodzin dzieci niepełnosprawnych.

IMG_387911

Wiele pracy i pomysłów do zrealizowania

Fundacja stawia sobie wiele wyzwań, dzięki którym będzie mogła pomóc rodzinom, które tego najbardziej potrzebują. W planach jest zorganizowanie 10-dniowego wyjazdu wakacyjnego dla 10 rodzin. Jest już pomysł, wolontariusze, zarys planu wyjazdu i kilka chętnych rodzin.

IMG_391611

Jako fundacja chcą nie tylko dać własną pracę na rzecz innych, ale również wesprzeć finansowo te rodziny, które mają trudną sytuację, a chciałyby wziąć udział w takim wyjeździe. Fundacja już zaczęła zbieranie funduszy, bo czasu jest coraz mniej. Realizacja takich zadań możliwa jest tylko dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, pomocy i hojności ludzi dobrej woli.

Podoba Ci się to, co robi Fundacja Na Maksa i chcesz ją wspierać? Możesz to zrobić m.in. przy okazji zakupów w internecie.

Wspieraj Fundację na FaniMani.pl
FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również