Darowizny od zakupów online

Przedstawiamy podsumowanie darowizn zebranych przy okazji zakupów online na FaniMani.pl po trzecim kwartale 2020 r. Łączna suma darowizn zebranych w ten sposób przez organizacje społeczne wyniosła 2 136 626,52 zł. Nowa darowizna w serwisie FaniMani.pl pojawiała się co 65 sekund.

Pomaganie przy okazji zakupów online

Serwis FaniMani.pl umożliwia pomaganie przy okazji zwykłych, codziennych zakupów online. Dzięki temu zamawiając przez internet np. kosmetyki, książki, ubrania czy karmę dla kota dodatkowo można wesprzeć wybraną przez siebie organizację społeczną. Dzięki temu trafi do niej część wartości każdego zakupu. Pomagać można również rezerwując noclegi online czy np. zamawiając jedzenie do domu lub pracy. Taka forma wsparcia dla organizacji pozarządowych jest bezpłatna zarówno dla osób korzystających z serwisu, jak i dla zarejestrowanych na FaniMani.pl organizacji.

Dobre liczby na FaniMani.pl

W ramach podsumowania trzeciego kwartału 2020 roku na FaniMani.pl przygotowaliśmy kilka dobrych informacji oraz danych pochodzących z naszego serwisu.

Łączna suma darowizn zebranych w poprzednim kwartale wyniosła 178 356.31 zł. Takich darowizn było prawie 122 tysiące! W porównaniu z poprzednim kwartałem wzrosła nie tylko suma ale i liczba darowizn a to oznacza, że ze wsparcia korzysta coraz więcej organizacji. 

Najwięcej zakupów robionych jest w poniedziałki (18,3% wszystkich zakupów), a ponad połowa wszystkich zakupów miała miejsce od poniedziałku do środy (aż 52,5%). Ulubione godziny korzystania z serwisu FaniMani.pl to południe (godzina 11-12) oraz wczesny wieczór (godzina 21-22).

Największa jednorazowa darowizna wyniosła aż 409,57 zł! Najlepszym dniem pod względem sumy darowizn był 01.09.2020 roku, kiedy użytkownicy serwisu podarowali przy okazji zakupów online aż 2847,55 zł.

Co najchętniej kupują osoby korzystające z serwisu FaniMani.pl? Do najczęściej wybieranych kategorii zakupowych należą polskie i zagraniczne portale zakupowe, artykuły dla zwierząt, jedzenie z dostawą do domu, moda oraz sprzęt RTV i AGD. Po wiosennym lockdownie coraz więcej darowizn pochodzi ponownie od rezerwacji noclegów online. 

TOP10 organizacji z największą liczbą darowizn w 3 kwartale 2020 roku to::

  1. Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
  2. Fundacja „Szare, bure i łaciate”
  3. Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur”
  4. Fundacja „Serca dla Maluszka”
  5. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  6. Otwarte Klatki
  7.  Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
  8.  Fundacja Koty z Grochowa – Na Rzecz Kotów w Potrzebie
  9.  Mamy Kota
  10.  Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy

Jak działa FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl pozwala na pomaganie w prosty i bezpłatny sposób. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część ich wartości trafi do wybranej przez użytkownika organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Na FaniMani jest już 1210 sklepów internetowych oraz 6545 organizacji, które można wspierać przy okazji zakupów. Wśród zbierających w ten sposób organizacji znajdują się fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.

Aby ułatwić użytkownikowi pamiętanie o pomaganiu przy okazji zakupów online przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, które wyświetla informację o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google podpowiada, który sklep jest partnerem FaniMani i przekazuje część wartości zakupów organizacjom społecznym.

Fundacja FaniMani stworzyła również aplikację mobilną, dzięki której można pomagać robiąc zakupy za pomocą smartfona. Aplikacja dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

 

Zobacz, jak działa FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również