Co słychać w FaniMani?

Od dłuższego czasu siedzimy w domu i siedzimy też w internecie. Zamiast zwykłych zakupów robimy zakupy online. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że są wśród nas ludzie, którzy robią przy okazji coś dobrego – bezpłatnie pomagają przy okazji zakupów w internecie z FaniMani.pl.

Przygotowaliśmy podsumowanie darowizn zebranych przy okazji zakupów online na FaniMani.pl po pierwszym kwartale 2021 r. Łącznie zebraliśmy w ten sposób ponad 2 753 189,81 zł. W serwisie FaniMani.pl nowa darowizna pojawiała się co 28 sekund.

Pomaganie na co dzień i przy okazji

 

Serwis FaniMani.pl daje możliwość pomagania przy okazji zwykłych, codziennych zakupów online. Dzięki temu zamawiając przez internet np. ubrania, buty, książki czy karmę dla psa można bezpłatnie wesprzeć wybraną przez siebie organizację społeczną. W ten sposób trafia do niej część wartości każdego zakupu. Pomagać można również zamawiając jedzenie do domu lub pracy oraz rezerwując noclegi online. Taka forma wspierania organizacji pozarządowych jest bezpłatna zarówno dla osób korzystających z serwisu, jak i dla zarejestrowanych na FaniMani.pl organizacji.

Dobre statystyki na FaniMani.pl

 

Przygotowując podsumowanie pierwszego kwartału 2021 roku na FaniMani.pl przygotowaliśmy garść dobrych informacji oraz danych pochodzących z naszego serwisu:

 • łączna suma darowizn zebranych w Q1 wyniosła 222 868,38 zł,
 • Ilość pojedynczych darowizn stanowiła 167 491 sztuk,
 • średnia wartość pojedynczej darowizny wyniosła 1,33 zł.

W serwisie FaniMani.pl pojawiło się 404 nowych beneficjentów do wspierania, w tym 250 organizacji społecznych oraz 154 nowych podopiecznych i projektów. W ubiegłym kwartale do grona partnerów serwisu FaniMani.pl dołączyło aż 171 nowych sklepów! Łącznie jest to już 1483 sklepów.

Tradycyjnie już najwięcej zakupów robionych było w poniedziałki. Ulubione godziny korzystania z serwisu FaniMani.pl to południe (godzina 11-13) oraz wczesny wieczór (godzina 19-22).

Największa jednorazowa darowizna wyniosła aż 1 397,38 zł! Darowizna ta została przekazana przy okazji rezerwacji noclegu online. Osoba z największą jednorazową darowizną i przodująca w rankingu ma na swoim koncie łącznie dopiero 5 darowizn, ale trzymamy kciuki za jej kolejne zakupy i pomaganie przy tej okazji!

Najlepszym dniem pod względem sumy darowizn w ubiegłym kwartale był 10.01.2021 roku, kiedy użytkownicy serwisu podarowali przy okazji zakupów online aż 3 770,13 zł. Największa ilość pojedynczych darowizn w serwisie FaniMani.pl pojawiła się z kolei 29.03.2021, kiedy to użytkownicy wygenerowali aż 2679 darowizn.

 

Gdzie najchętniej robią zakupy osoby korzystające z serwisu FaniMani.pl?

 

Do najczęściej wybieranych miejsc należą polskie i zagraniczne portale zakupowe, sklepy z artykułami dla zwierząt, odzieżą, obuwiem a także z elektroniką. Duża ilość i wartość darowizn pochodzi również od rezerwacji noclegów online. 

 

TOP10 organizacji z największą wartością zebranych darowizn w 1 kwartale 2021 roku to:

 

 1. Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
 2. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 3. Otwarte Klatki
 4. Fundacja „Serca dla Maluszka”
 5. Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych
 6. Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur”
 7. Fundacja „Szare, bure i łaciate”
 8. Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom Stawiamy na Łapy
 9. Mamy Kota
 10. Fundacja Psierociniec

Jak działa FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl pozwala na pomaganie w prosty i bezpłatny sposób. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część ich wartości trafi do wybranej przez użytkownika organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. 

Na FaniMani jest już 1459 sklepów internetowych oraz 7061 organizacji, które można wspierać przy okazji zakupów. Wśród zbierających w ten sposób organizacji znajdują się fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.

Aby ułatwić użytkownikowi pamiętanie o pomaganiu przy okazji zakupów online przygotowano rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera – “Przypominajka FaniMani” – które wyświetla informację o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google podpowiada, który sklep jest partnerem FaniMani i gdzie można zrobić zakupy z darowizną.

Fundacja FaniMani stworzyła również aplikację mobilną, dzięki której można pomagać robiąc zakupy za pomocą smartfona. Aplikacja dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

Zobacz, jak działa FaniMani.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również