Darowizny od zakupów online

Pierwszy kwartał nowego roku to zawsze czas podsumowań, dlatego przygotowaliśmy kilka ciekawych liczb i faktów o FaniMani.pl, czyli o pomaganiu przy okazji zakupów online w 2017 roku. Łączna suma darowizn zebranych na FaniMani wynosi 637 231,21zł, z czego tylko w samym 2017 roku organizacje zebrały ponad połowę tej kwoty czyli 322 363,07zł. To potwierdza rosnące zainteresowanie internautów w Polsce tą nową formą pomagania potrzebującym.

Jak zbierać pieniądze w internecie?

Korzystając z serwisu FaniMani.pl organizacje pozarządowe w Polsce zbierają środki przy okazji codziennych zakupów online. W ten sposób, zamawiając w ulubionym sklepie internetowym np. karmę dla psa, książki, ubrania czy perfumy dodatkowo można wesprzeć wybraną przez siebie organizację. Dzięki temu otrzyma ona kilka procent wartości każdego zakupu. Taka pomoc dla organizacji pozarządowych jest bezpłatna zarówno dla osób korzystających z serwisu, jak i dla wspieranych przez nie organizacji.

Dodatkowo każda organizacja zarejestrowana w serwisie FaniMani.pl otrzymuje darmowe materiały promocyjne, które można pobrać z jej logotypem. Można je wykorzystać np. na Facebooku, Twitterze czy stronie internetowej. Wśród materiałów promocyjnych jest również nowość – filmy dostępne do pobrania z logotypem organizacji.

Pomaganie online przez FaniMani.pl

W 2017 roku przy okazji zakupów on line zrobionych przez FaniMani.pl powstało 83 797 darowizn. Było to o 89,89% więcej niż w poprzednim roku.

Średnia wartość jednej darowizny wyniosła 3,85zł. Bez uwzględnienia polskich i chińskich portali zakupowych (gdzie kwoty pojedynczych zakupów są niewielkie), przy okazji każdej transakcji użytkownik podarował średnio 4,99 zł. Każdego dnia pojawiało się zazwyczaj 230 nowych darowizn od zakupów on line. W ostatnim, najbardziej intensywnym zakupowo kwartale 2017 r. w serwisie FaniMani.pl każdego dnia powstawało średnio 356 darowizn.

Poniedziałek był dniem, w którym użytkownicy portalu robili najwięcej zakupów. Najwięcej darowizn powstawało między godziną 11:00 a 14:00. Kolejny zakupowy szczyt przypadał na wieczór i miał miejsce pomiędzy godziną 20:00 a 22:00. Nowa darowizna pojawiała się średnio co 6 minut.

Najbardziej “dobroczynnym dniem” w był 5 grudnia 2017 r. Użytkownicy FaniMani.pl tego dnia podarowali przy okazji zakupów 3098,41zł. 5 grudnia 2017 r. powstało aż 1269 darowizn.

W 2017 roku organizacje w serwisie FaniMani otrzymały łącznie 220 690,90zł darowizn. Średnio dla każdej z nich było to 520,50zł.

Wsparcie dla NGO

W serwisie FaniMani.pl pomaganie jest proste i bezpłatne. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część wartości zamówienia trafi do wybranej przez użytkownika organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Na FaniMani jest już 1011 sklepów internetowych oraz 4506 organizacji, które zbierają w ten sposób środki.

Aby użytkownik nie musiał za każdym razem pamiętać o wejściu na stronę FaniMani.pl, przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, które wyświetla informację o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google podpowiada, który sklep jest partnerem FaniMani i przekazuje część wartości zakupów organizacjom społecznym.

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

Zobacz, jak działa FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również