fundacja avalon Organizacja tygodnia

Fundacja AVALON jest organizacją ogólnopolską z siedzibą w Warszawie, działającą na rzecz osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych, bez względu na wiek czy rodzaj schorzenia. Organizacja prowadzona jest przez osobę niepełnosprawną, zatem doskonale zna i rozumie potrzeby podopiecznych.

Fundacja prowadzi dwa stałe programy:

  • Weź sprawy we własne ręce – jest to program subkont, umożliwiający podopiecznym zbieranie środków, np. z 1% podatku oraz z darowizn i wykorzystanie ich zgodnie z własną wolą.
  • Aktywni dzięki sobie – program częściowo dofinansowanej rehabilitacji, prowadzonej w siedzibie Fundacji AVALON.
sala1
sala3

 

W ramach subkont wdrażane są projekty specjalne, których celem jest zapewnienie podopiecznym dodatkowych form wsparcia oraz nowych metod gromadzenia środków na subkontach – jedną z takich możliwości jest dla fundacji serwis FaniMani, udostępniliśmy bowiem możliwość wsparcia konkretnych podopiecznych.

Z roku na rok fundacja otacza opieką coraz więcej osób z całej Polski. W 2009 było to 412 osób, a obecnie jest ich już ponad 4500. Wielu podopiecznych dzieli się swoimi historiami na stronie fundacji, a także swoją twórczością – znajdziemy tam m.in. rękodzieło, fotografie, grafikę czy dzieła plastyczne. Jak wspominają przedstawiciele organizacji – aż 99 proc. osób jest zadowolonych z pracy Fundacji i z chęcią poleca ją innym. Fundacja organizuje też akcje dla podopiecznych, jak np. wyprawa rowerowo-handbike’owa. Pracownicy i pacjenci w ramach integracji mogli wziąć udział w wyprawie na rowerach i handbikach (rowery napędzane rękami), która zakończona była wspólnym ogniskiem.

hanbike1
handbike2

 

Oprócz rosnącej liczby podopiecznych, wzrasta też liczba wpłat otrzymywanych z tytułu 1% podatku. W 2013 roku fundacja znalazła się na 3 miejscu w ogólnopolskim rankingu OPP, prowadzonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz na trzecim miejscu pod względem wykorzystania zebranych środków na bezpośrednią pomoc charytatywną , z wynikiem 92,2 proc. (wskaźnik pokazujący jaką część zebranych darowizn i 1% podatku fundacja przeznacza na działalność charytatywną, a ile wykorzystuje na cele organizacyjne i administracyjne).

Więcej informacji o fundacji możecie znaleźć na ich stronie internetowej: www.fundacjaavalon.pl oraz na profilach w serwisach społecznościowych: na Twitterze i na Facebooku.

Jeśli chcecie wesprzeć fundację darowiznami, pamiętajcie o niej podczas zakupów przez internet. Organizację znajdziecie pod linkiem: https://fanimani.pl/zbieramy/fundacja-avalon-bezposrednia-pomoc-niepelnosprawnym/

Chcesz opowiedzieć o swojej organizacji lub inicjatywie non profit? Napisz do nas! Więcej informacji znajdziesz tu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również