Aktualności / Działalność społeczna

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach jest obecnie w trakcie pozyskiwania środków przeznaczanych na pokrycie kosztów związanych z budową Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego, które powstaje w Wadowicach.

Jedną z form zbiórki publicznej, odbywającej się na rzecz Stowarzyszenia jest ta związana z akcją „Nowożeńcy dają szansę”. Podczas niej młodzi ludzie, którzy decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, umożliwiają wolontariuszom Stowarzyszenia przeprowadzenie zbiórki podczas organizowanego przyjęcia weselnego.

13_maj_dogoterapia_3

Stowarzyszenie wychodzi do młodych ludzi, przyszłych Nowożeńców z inicjatywą wsparcia jego działalności podczas przygotowań do najważniejszego dnia w ich życiu – dnia Ślubu. Zachęca przyszłe Pary Młode, by zamiast tradycyjnie kupowanych kwiatów, poprosili swych bliskich o wsparcie działalności Stowarzyszenia. Kwiaty więdną szybko, a uśmiech na twarzach jego Podopiecznych kwitnie ciągle i nieustannie. Dzięki takiemu rodzajowi pomocy Stowarzyszenie może otrzymać nie tylko darowizny pieniężne, ale równie ważne darowizny rzeczowe w postaci materiałów edukacyjnych, plastycznych, zabawek czy środków czystości. Formę pomocy Stowarzyszenie pozostawia Młodej Parze do wyboru, jak sami mówią – jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, a przede wszystkim przyjmujemy z wdzięcznością każdy, nawet najdrobniejszy gest. Zachęcamy młodych ludzi do wyjątkowego odstąpienia od tradycji – zastąpienia kwiatów szczęściem dzieci.

Jest to inicjatywa stosunkowo młoda, narodziła się w zeszłym roku. Dziękujemy wszystkim młodym ludziom, którzy dotychczas przyczynili się do wsparcia działalności Stowarzyszenia oraz zgodzili się podzielić własnym szczęściem z innymi ludźmi, tymi najbardziej potrzebującymi, niepełnosprawnymi dziećmi.

Działalność Stowarzyszenia i budowę Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego możesz wspierać za każdym razem, kiedy robisz zakupy przez FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również