Dobroczynny 2022 rok na FaniMani.pl Aktualności

Przygotowaliśmy podsumowanie 2022 roku w serwisie FaniMani.pl, który daje możliwość zbierania darowizn od zakupów online. Na koniec ubiegłego roku łączna kwota zebranych w ten sposób darowizn wyniosła aż  4 736 555,27 zł. A stało się to w sposób bezpłatny zarówno dla darczyńców jak i organizacji zbierających w ten sposób darowizny. 

Przekazywanie darowizn jest możliwe dzięki temu, że sklepy dzielą się swoim zyskiem z organizacjami społecznymi zarejestrowanymi na FaniMani.pl. Jest to bezpłatna forma pomagania dzięki temu, że Fundacja FaniMani utrzymuje się właśnie dzięki współpracy ze sklepami.

Jak działa pomaganie na FaniMani.pl?

Korzystając z FaniMani.pl można pomagać przy okazji zwykłych, codziennych zakupów online w ponad 1700 sklepach internetowych. Wystarczy zainstalować w przeglądarce Chrome, Firefox i innych rozszerzenie – Przypominajkę FaniMani lub aplikację mobilną Android/iOS w telefonie a następnie robić zakupy tak jak zawsze – określony w serwisie procent wartości zakupów trafi do wybranej organizacji. Dzięki temu zamawiając online np. buty, karmę dla zwierzaków, perfumy albo jedzenie z dostawą do domu można wesprzeć wybraną przez siebie organizację społeczną, szkołę, klasę, drużynę sportową albo harcerską, a nawet osoby niepełnosprawne. 

Pomagać w ten sposób mogą nie tylko osoby prywatne, ale również firmy i ich pracownicy. Przy okazji większości zakupów “firmowych” można również wspierać wybraną przez siebie organizację razem z FaniMani.pl. 

Pomaganie możliwe jest również przy okazji rezerwacji noclegów online, zamawiania przez internet biletów na wydarzenia i oczywiście robiąc zakupy w popularnych serwisach aukcyjnych. 

Dobroczynne liczby na FaniMani.pl

W ubiegłym roku użytkownicy FaniMani wydali na zakupy z darowizną ponad 110 mln zł. 

Po raz kolejny najbardziej dobroczynnym dniem był Black Friday, czyli 25.11 – suma darowizn wyniosła w tym dniu aż 12 067,18 zł. Pomagając w ten sposób kupujący nic nie dopłacają – to sklepy internetowe dzielą się zyskiem z organizacjami wspieranymi w ten sposób.

Nowa darowizna co 12 sekund

W 2022 roku nowa darowizna pojawiała się w serwisie FaniMani.pl średnio co 12 sekund. Dla porównania w trakcie parzenia dobrej kawy z ekspresu w FaniMani.pl pojawiają się 2 nowe darowizny!

Dzienna średnia ilość darowizn wynosiła 2273

Teraz, gdy czytasz ten tekst w serwisie FaniMani.pl pojawiło się już kilka nowych darowizn od zakupów online. Zakupy internetowe to stale rozwijający się i rosnący rynek a co za tym idzie – coraz więcej darowizn będzie mogło wspierać cele organizacji społecznych.

Największa jednorazowa darowizna – 1429,89 zł

Największa jednorazowa darowizna od zakupów online w 2022 roku wyniosła 1429,89 zł i została przekazana dzięki zakupom zrobionym przez Katarzynę. Darowizna ta była wsparciem dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Osobom Dorosłym z Zespołem Aspergera oraz Zaburzeniami Pokrewnymi „AS”.

Użytkownik z największą wartością darowizn – Sławomir, przekazał tylko w 2022 roku 5057,16 zł. To wsparcie trafiło do Klubu Sportowego Unia Ciechanowiec. Sławomir jest tylko jedną z ponad 50 osób, które wspierają ten klub na fanimani.pl

Użytkownicy FaniMani nie zapłacili za swoje zakupy ani grosza więcej niż zawsze – zrobili tylko zakupy korzystając z możliwości pomagania przy okazji z FaniMani.pl.

Nowe organizacje i podopieczni

Tylko w minionym roku do serwisu FaniMani.pl dołączyło kolejnych 1263 organizacji, 902 klasy i szkoły (w ramach programu Sprytni Rodzice) oraz 1149 podopiecznych różnych organizacji, którzy indywidualnie zbierają środki na swoje cele. Łącznie daje to ponad 8500 różnych podmiotów, które można bezpłatnie wspierać podczas codziennych zakupów online. I liczba ta z każdym rokiem rośnie!

W roku 2022 dołączyły do FaniMani.pl 1263 organizacje, 1149 podopiecznych, 902 szkoły i klasy

Jak zacząć korzystać z FaniMani.pl? 

Serwis FaniMani.pl pozwala na pomaganie w prosty i bezpłatny sposób. Tak samo proste jest korzystanie z darowizn od zakupów zarówno dla wspierającego jak i dla organizacji. 

Wystarczy zarejestrować organizację i do razu można zbierać. Rejestracja to 5 minut i od razu otrzymuje się dostęp do instrukcji oraz spersonalizowanych materiałów, które pomagają promować tę nowoczesną formę pomagania. Przyjaciele organizacji dzięki rozszerzeniu do przeglądarki (Przypominajce FaniMani) i aplikacji mobilnej FaniMani mogą pomagać łatwo i bezpłatnie.

Fundacja FaniMani oferuje również szereg innych narzędzi dla organizacji społecznych:

  • Płatności dla NGO FaniPAY.pl – darowizny na stronie www, darowizny cykliczne/miesięczne
  • Kreator zbiórek online fanimani.pl/zbiorki/
  • Bezpłatne strony www dla organizacji FaniWEB.pl
  • Darowizny za linki na stronie organizacji FaniSEO.pl
  • Wiedza i szkolenia w ramach Akademii NGO akademia.fanimani.pl

Wśród organizacji korzystających z FaniMani znajdują się fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne.
Rejestracja organizacji albo podopiecznego jest dostępna online i od razu można korzystać z nowego źródła finansowania.

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również