streetwork cme Aktualności / Działalność społeczna

Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa działa w Polsce i za granicą na rzecz poprawy jakości życia dzieci, dorosłych, rodzin, pokrzywdzonych czy najuboższych.

Centrum prowadzi działalność na terenie całej Polski w ramach Kościoła i społeczności lokalnych. Z prowadzonymi przez siebie projektami dociera do różnych grup wiekowych i środowiskowych. Od 2004 roku CME jest Organizacją Pożytku Publicznego, której misją jest współdziałanie, szkolenie i udzielanie wsparcia społecznościom lokalnym do rozwijania programów opartych na autorytecie chrześcijańskich wartości.

akcja CME - prezent pod choinkę

Codzienna działalność Centrum

Wśród najważniejszych projektów prowadzonych przez organizację znajdują się:

sekretna

  • Prezent pod choinkę – zbiórka na rzecz dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii,
  • Sekretna Misja Kobiet – zbiórka bielizny dla kobiet z Burkina Faso,
  • Streetworking – praca z dziećmi i młodzieżą na ulicach Bytomia,
  • Rodzina rodzinie – pomoc rodzinom w sytuacjach kryzysowych,
  • Daj dzieciom nadzieję – wspieranie letniego wypoczynku dzieci,
  • Obiady na kółkach – docieranie z obiadami do osób starszych i samotnych,
  • Punkt Poradnictwa – pomoc duszpasterska, mediacje i superwizje,
  • Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem z filiami w kilkunastu miejscowościach na Śląsku.

W ramach Centrum przygotowywany jest codzienny program radiowy “Po prostu”, działa również duet teatralny SU, a także zespoły muzyczne: CME oraz Projekt.

Każdego roku Centrum organizuje Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie, Zelowie i Mrągowie. Współpracuje też z organizacjami pozarządowymi i samorządowymi, a także z partnerskimi organizacjami międzynarodowymi przy realizacji projektów w różnych miejscach Polski. Wiele projektów finansowanych jest z ofiar i darowizn.

Podoba Ci się działalność Centrum Misji i Ewangelizacji? Wspieraj jego działania, np. przy okazji każdych zakupów w internecie.

Wspieraj Centrum na FaniMani.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również