Baza wiedzy / Poradnik / Promocja non-profit w internecie

Instagram Stories, inaczej InstaStories, to materiały dostępne w aplikacji przez 24 godziny od ich udostępnienia. Nie są dostępne na profilu użytkownika czy firmy na stałe, za to na bieżąco pokazują, co dzieje się tu i teraz. Są newsem, ciekawostką, szybką reakcją na ważną sytuację.

 

W ramach Stories FaniMani.pl regularnie udostępnia zdjęcia i filmy korzystających z serwisu organizacji, co pozwala zwiększyć zasięg i dotrzeć do nowych wspierających. Byłoby świetnie, gdyby można było to robić częściej, ale… nie zawsze jest to możliwe, ponieważ materiały dodawane przez organizacje na ich profilu nie są otagowane @fanimani_pl. A trzeba to robić na każdym Stories.

 

Nie wiesz, jak oznaczyć kogoś w swoim InstaStory?

To proste! W trakcie zamieszczania wybranego zdjęcia lub filmu trzeba nacisnąć ikonę “Naklejka” na górnym menu:

 

Następnie wybrać ikonę “@wzmianka”.

 

 

Aby oznaczyć konkretną osobę lub firmę (konto), pisanie należy rozpocząć od użycia symbolu „@”, a następnie wpisać nazwę użytkownika. Z propozycji, które się wyświetlą, klikamy właściwą:

 

I już, oznaczenie dodane:

 

Na Instagramie istnieje wiele kont o podobnych nazwach, dlatego warto sprawdzić, czy wybraliśmy właściwą osobę lub organizację z listy.

 

Gdy organizacja oznaczy @fanimani_pl, serwis otrzyma powiadomienie i będzie mógł relację natychmiast zobaczyć i udostępnić u siebie na 24 godziny.

 

Każdy, kto przegląda Stories Fanimani.pl na Instagarmie, może zobaczyć w udostępnionej historii nazwę danej organizacji lub osoby i odwiedzić jej profil. W ten prosty sposób może stać się fanem… a nawet wspierającym!

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również