Aktualności / Darowizny od zakupów online

Pomocna Mama powinna być członkiem każdej potrzebującej rodziny. Powinna dbać o ciepłe obiady i grube swetry w chłodniejsze dni. Powinna być niezawodna w poważnej chorobie i najtrudniejszej sytuacji. Ludzie tworzący Fundacje Pomocna Mama, chcąc urzeczywistnić tę myśl, pomagają potrzebującym. Chcą stać się dodatkowym, pomagającym członkiem rodzin dotkniętych najróżniejszymi problemami. To zespół ludzi, w których sercach obudziła się matczyna potrzeba opieki i pomocy. Oczywiście, są wśród nich także rodzice, ale aby stać się Pomocną Mamą, nie trzeba mieć dzieci. Najważniejsza jest chęć niesienia pomocy, bycie dobrym i empatycznym człowiekiem.

Pomoc z potrzeby serca

Fundacja pomaga od 2012 roku. Jej założycielką i obecną Prezes jest Lidia Bukowska, która poświęciła swoje życie pracy wolontaryjnej 25 lat temu, jest także fizjoterapeutką. Zaszczepiła już w wielu sercach motto, które kieruje jej życiem, słowa Alberta Einsteina:„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”. W grudniu 2015 roku Fundacja Pomocna Mama otrzymała wyróżnienie w konkursie Poznański Wolontariusz Roku 2015 ze względu na prężną i efektywną działalność.

Czynimy dobro – zmieniamy życie na lepsze i inspirujemy

Podczas 4-letniej działalności fundacji udało się zrobić bardzo wiele dobrego. Nie tylko zmieniliła losy wielu rodzin, ale także zainspirowała innych do niesienia pomocy. Weronika Penconek poprosiła o pomoc jako samotna mama z malutką córeczką. Jej sytuacja była trudna, bo bez najbliższych, środków do życia i siły psychicznej nie mogła wiele zrobić.Dziś prowadzi Bezpłatne Przedszkole Specjalne – Akademia Edukacji Montessori „Małpi Gaj”, jedyne takie w Poznaniu. Spełnia się w tym co robi, jej sytuacja życiowa jest dużo lepsza, a ona sama pomaga innym.

mama2

Niesamowite wspomnienie – ślub Janusza i Hani

W grudniu 2013 roku Pomocna Mama zorganizowała wyjątkowe wydarzenie – ślub swoich Podopiecznych, Janusza i Hani. Fundacja pomogła w organizacji strojów, uroczystości kościelnej w Kościele Św. Krzyża oraz poczęstunku i przyjęcia, które odbyło się w kawiarence kościelnej Parafii Św. Krzyża. Ten dzień był dla wszystkich wzruszający i niezapomniany, bo dał niesamowite szczęście dwóm osobom, które pragnęły przeżyć ze sobą wspaniałe chwile. Para była szczęśliwa, a serca zespołu fundacji rozpierała duma! Kilka miesięcy później, po ciężkiej walce z nowotworem, Janusz musiał pożegnać swoją żonę i przyjaciół z Pomocnej Mamy… Fundacja przyjęła to z ogromnym smutkiem i żalem. Jednak Janusz do końca czynnie uczestniczył w życiu organizacji i był chętny pomóc. Pozostał dla niej wzorem i wszyscy wspominają go z wdzięcznością i tęsknotą, a w przyszłości planują uczynić go patronem Fundacji.

Uratowane serduszko Jasia

W 2012 roku Pomocna Mama rozpoczęła zbiórkę na operację dla Jasia poważnie chorego na niedorozwój lewego serca (Jaś posiada jedną, prawą komorę serca). Potrzebne było prawie 30 000 tys. euro na pokrycie kosztów operacji w Monachium. Fundacja uruchomiła zbiórkę publiczną oraz zorganizowała koncert charytatywny i razem z innym wsparciem udało się zrealizować operację. Życie Jasia po operacji zmieniło się bardzo! Choroba przestała go w końcu ograniczać. Co więcej, Jaś realizuje swoją pasję i gra na perkusji!

To tylko niektóre z sukcesów fundacji, można by wymieniać ich sporo, bo każda szczęśliwa rodzina, czy to z powodu udanej operacji czy dostarczenia nowego zestawu mebli, jest dla dla niej na wagę złota.

mama3

Obecnie Pomocna Mama stara się pomagać bardziej i więcej. Trwają m.in. zbiórki na terapię logopedyczną niemówiącego Szymka, terapię chorej na autyzm Oli, a także trwa rehabilitacja braci – Norberta i Mateusza, na którą środki zebrane zostały na koncercie charytatywnym w grudniu 2015 (pracuje z nimi fizjoterapeuta, pedagog, a także instruktorzy Original Play i trener RSA Biofeedback z Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny). Oprócz tego pomaga na co dzień – Podopieczni przychodzą do fundacji i proszą o poradę specjalistów, pomoc w sprawach urzędowych, czasem chcą też po prostu porozmawiać.

Pomocna Mama chce być jak najbliżej swoich Podopiecznych, aby poznać ich potrzeby i móc utorować im drogę do lepszego życia tak, aby potem mogli żyć samodzielnie, zdrowo i bezpiecznie.

W każdym momencie można wesprzeć Pomocną Mamę

Wierzymy, że w każdym drzemie Pomocna Mama… trzeba ją tylko obudzić! Przy okazji codziennych zakupów możesz wspierać Pomocną Mamę korzystając z serwisu FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również