Aktualności / Działalność społeczna

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Początkowo Fundacja Mam Marzenie działała w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów. Przez ponad 12 lat fundacja spełniła marzenia i uszczęśliwiła 7 000 dzieci, dlatego aż około 14 000 rodziców wyraziło wdzięczność i podziękowało jej za zaangażowanie. Mam Marzenie działa w całej Polsce i posiada już ponad 300 aktywnie działających wolontariuszy w różnym wieku jednak z wielką chęcią spełniania marzeń.

Podczas zakładania Fundacji Mam Marzenie jej przyjaciele z USA uznali, że jeżeli uda się spełnić 8 dziecięcych marzeń w trakcie roku, to było warto przenieść ideę spełniania marzeń do Polski. Tymczasem po roku fundacja mogła się pochwalić spełnieniem aż 40 marzeń i utworzeniem 6 oddziałów. Od początku jej działalności, aż do dziś spełnionych zostało w sumie ponad  7 000 marzeń chorych dzieci.

Ambasadorką Fundacji Mam Marzenie od samego początku jest Małgosia Kożuchowska, aktorka oraz wolontariuszka fundacji. Sama przyczyniła się do spełnienia kilkunastu marzeń takich jak sesja z Małgosią, spotkanie znanej aktorki czy wizyta na planie M jak Miłość lub Rodzinka.pl – mówi Mateusz Mostowski zastępca koordynatora/wolontariusz oddziału Poznań.

Fundacja może wypełniać swoją misje i cele statutowe dzięki ofiarności różnych osób prywatnych czy firm, z którymi współpracujemy na stałe. Również akcja 1% czy zamień kwiatki na marzenie przynosi realne korzyści. Mamy nadzieję, że tak samo będzie ze zbieraniem na FaniMani.pl i już w 2017 roku będziemy mogli spełnić marzenie Kuby o wyjeździe na finał Ligi Mistrzów w Walii – z marzeniami w głosie mówi Mateusz Mostowski.

Pierwszą polską marzycielką była Bogusia – dziewczynka chora na łamliwość kości. Jej marzenie spełniło się i zobaczyła bajkowy świat Walta Disneya. Po powrocie napisała wiersz, który zakończyła w ten sposób:

Więc pozwólcie dzieciom marzyć,
Bo cóż złego jest w marzeniach?
Wszystko może się przydarzyć
A gdy marzysz, świat się zmienia.

Spełnianie dziecięcych marzeń możesz wspierać przy okazji codziennych zakupów na FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również