Darowizny od zakupów online

Technologia nie przestaje mnie zadziwiać. Drukarki 3D drukujące domy, autonomiczne samochody… ale może zostańmy przy trochę bliższych nam tematach.

Moje zdziwienie było wystarczająco duże, gdy dowiedziałem się, że możemy napisać program, który będzie sam montował filmy. Na podstawie wcześniej przygotowanego filmu zrobiliśmy jego nową wersję z dodanymi przez nas materiałami.

I w ten właśnie sposób powstał – przygotowany przez Tomasza – generator filmów promocyjnych dla organizacji. Ten program sam przygotowuje film mówiący o tym jak działa FaniMani i dodaje do niego logo organizacji oraz link do jej profilu na fanimani.pl. A jak już film jest gotowy – wrzuca go automatycznie na Youtube.

Dzięki temu każda organizacja, która ma swój profil na FaniMani.pl – może pobrać gotowy do użycia film promocyjny.

Przykład – Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Trochę technikaliów czyli jak to działa?

 1. Administrator organizacji wchodzi na specjalnego linka z ID swojej organizacji
 2. Serwer sprawdza czy dla tej organizacji film został już wcześniej wygenerowany oraz wstawiony na Youtube
  a) jeśli TAK – wyświetla link do pobrania filmu oraz do Youtube
  b) jeśli NIE – rozpoczyna generowanie filmu. Po około 5-7 minutach film jest gotowy do pobrania w formacie MP4. Jest również dodawany do Youtube i pojawia się tam w ciągu 24h.

Gdzie i w jaki sposób najlepiej używać tego filmu?

 1. Na Facebooku
  Koniecznie pobrać, a nie wstawiać linka do Youtube. Facebook ogranicza zasięg materiałów, które nie zostały dodane bezpośrednio do Facebooka dlatego najlepiej pobrać plik MP4 i dodać go do posta na Facebooku
 2. Na Waszej stronie internetowej
  Film możecie wstawić na swojej stronie internetowej – tutaj bez problemu można używać linka do filmu na YouTube. Instrukcja jak osadzić film na stronie.
 3. Na Waszym kanale na Youtube
  Możecie pobrać film MP4 i wstawić go na Wasz kanał na YouTube. Instrukcja zamieszczenia filmu na Youtube. Gdy już dodacie film do YouTube możecie zamieścić w nim link do Waszego profilu na FaniMani – instrukcja.
 4. Wysłać emailem
  Do wszystkich Waszych potencjalnych pomagaczy. Najlepiej linka do filmu na YouTube, bo plik MP4 może być za duży, aby wysyłać go emailem.

Jak pobrać film dla Twojej organizacji?

 1. Zaloguj się na FaniMani.pl jako administrator organizacji
 2. Przejdź do materiałów promocyjnych Video
FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również